Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Quectel

( ilość produktów: 505 )
Wykres rozwoju zysków Quectel

Quectel to założony w 2010 r., błyskawicznie rozwijający się producent modułów w wersjach OEM do obsługi transmisji bezprzewodowej. Jest to lider w dziedzinie przemysłowych modemów M2M OEM, który zajmuje czołowe miejsce w kategorii ilości sprzedanych modułów na rynku międzynarodowym. Rozwój firmy świetnie oddaje skala osiąganych zysków, przekraczająca 2 miliardy dolarów rocznie, jak również globalna obecność, utrzymywana poprzez ośrodki R&D w takich miejscach jak kanadyjskie Vancouver, czy Belgrad. W ośrodkach tych zatrudnionych jest łącznie ponad 2 300 inżynierów, niestrudzenie pracujących nad kolejnymi innowacyjnymi rozwiązaniami oraz doskonaleniu tych obecnych. Rozwiązania tej firmy są stosowane w aplikacjach takich firm, jak Ingenico, Honeywell czy Siemens.

 

Wykres wzrostu sprzedaży (M US $)

Wykres rozwoju zysków Quectel
 • Założony w 2010 w Szanghaju
 • Największy na świecie producent przemysłowych modemów m2m OEM (40% udziału w rynku)
 • 8 ośrodków R&D: Szanghaj, Hefei, Foshan, Guilin, Wuhan, Belgrad, Vancouver i Penang
 • 4000+ pracowników na całym świecie (2300 R&D)
 • Miesięczna produkcja przekraczająca 25 milionów sztuk
 • Jako pierwszy zaprojektował i wypuścił na rynek modemy : 5G, C-V2X i LPWA
 • Pełna oferta rozwiązań bezprzewodowych (5G/4G/3G/2G, NB-IoT, Cat M, GNSS, Wi-Fi, BLE oraz SMART), a także anteny i usługi łączności oraz projektowania
Innowacyjne technologie

Innnowacyjność Quectel

Produkowane przez Quectel moduły zaprojektowano do obsługi transmisji danych na różnych pasmach, m.in.: GSM/GPRS, EDGE, HSDPA, LTE/LTE-A. Quectel przoduje również w technologii 5G, obsługując producentów rozwiązań przemysłowych IoT, technologii smart oraz innych komercyjnych zastosowań, zaś jego moduły NB-IoT/LTE-M czy LPWA odnajdują się idealnie wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie komunikacji między wieloma urządzeniami, z najmniejszym kosztem energetycznym, jak m.in. zdalny monitoring środowiskowy czy pomiar parametrów w rolnictwie. Ponadto, producent ten posiada w swojej ofercie komponenty do nawigacji satelitarnej: GPS, GLONASS, QZSS, BeiDou i Galileo, obejmując zarazem wszystkie regiony świata. Komponenty Quectel zapewniają niezbędną w aplikacjach M2M/IoT niezawodność i stabilność działania, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej do obecnych na rynku modułów ceny.

Setki projektów w Polsce i tysiące na całym świecie jest już w fazie produkcyjnej. Są to aplikacje alarmowe, elektro-mobilności, szeroko pojętego monitoringu GPS, smart meteringu (woda, gaz, ciepło, energia), czy telemetrii automatów sprzedających. Oprócz wspomnianych, klienci wykorzystują rozwiązania Quectel do bardzo wymagających rozwiązań jak np. radiostacje wojskowe, urządzenia medyczne ratujące życie (teleEKG), pagery bankowe z szyfrowaniem, telemetria lokomocyjna i wiele więcej.

Pełne wsparcie techniczne FAE w Polsce daje możliwość rozwiązywania problemów online, pomocy technicznej na miejscu u klienta, udostępnienie schematów referencyjnych, sprawdzenie projektu pod kątem zaleceń producenta (dla układów zasilania, antenowych, sygnałowych czy software), czy pomoc w certyfikacji urządzeń.

 

Współpraca z Soyter Components

autoryzowany-dystrybutor
 • Doświadczenie – kilkanaście lat współpracy z Quectel
 • Specjalizacja – koncentracja na modułach bezprzewodowych w znacznej części skali działalności
 • Największy dystrybutor w tej części Europy
 • Doradzamy odpowiednie rozwiązanie do aplikacji klienta – masz pewność, że podpowiemy Ci jaki modem spośród setek dostępnych będzie dla Ciebie najlepszym wyborem technicznym i cenowym
 • Dostępność próbek oraz zestawów startowych w naszym magazynie – projektuj i testuj rozwiązania bez czekania
 • Najlepsze wsparcie techniczne bezpośrednio u źródła i do tego lokalnie, w Twoim języku
pixelpixelpixelpixel