Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Nadchodząca premiera VAR-SOM-MX91

2023-09-13
Nadchodząca premiera VAR-SOM-MX91
VAR-SOM-MX91 to najnowszy układ typu System-on-Module od Variscite, który niedawno został po raz pierwszy zademonstrowany na konferencji COMPUTEX 2023 w Tajpej, w ramach ogłoszenia przez NXP nadchodzącego SoC i.MX 91. To kolejny przykład znakomitej współpracy pomiędzy tymi firmami i możliwość zaoferowania najnowszej technologii NXP dla szerokiego odbiorcy, poprzez integratora średniego poziomu, jakim w tym wypadku jest producent modułu – Variscite.

Parametry techniczne

VAR-SOM-MX91 oferuje rozwiązanie dla wrażliwych kosztowo projektów bazujących na systemach wbudowanych, takich jak IoT, czujniki, inteligentny dom, sterowniki przemysłowe i systemy pomiarowe. SoM oparty jest na procesorze NXP i.MX91 1,4 GHz Arm® Cortex®-A55 i zawiera 2 GB pamięci LPDDR4, podwójny Gigabit Ethernet, podwójny CAN-FD, podwójne USB, wejście/wyjście audio, ADC, wyświetlacz oraz certyfikowane jedno- lub dwuzakresowe Wi-Fi, BT/BLE wraz ze zintegrowanym EdgeLock® Secure Enclave i dostępny jest w wersji na przemysłowy zakres temperatur.

Nadchodzący SoM jest zbliżony funkcjonalnie do niedawno opracowanego VAR-SOM-MX93 opartego na NXP i.MX 93. Obie platformy obsługują takie funkcje jak magistrala CAN, GbE, są przystosowane do przemysłowych temperatur pracy i posiadają kompatybilność pinów z rodziną produktów VAR-SOM Pin2Pin. Jednocześnie VAR-SOM-MX91 oferuje nieco bardziej odchudzoną specyfikację w celu dalszej optymalizacji kosztów systemu.


MX91-Starter-Kit

VAR-SOM-MX91 Starter Kit

Kompatybilność

Rodzina produktów Variscite VAR-SOM Pin2Pin zapewnia łatwe skalowanie między SoM z różnymi procesorami i wydajnością, przy użyciu tej samej konstrukcji płyty nośnej. Ta rodzina produktów obsługuje szeroką gamę układów, od podstawowych (i.MX6 UltraLite), przez i.MX6, i.MX 8M/Mini/Nano/Plus, i.MX93 i AM625x, aż po platformy o wysokiej wydajności, takie jak i.MX 8X i i.MX 8QuadMax. Zastosowanie w projekcie układów z serii Pin2Pin pozwala na potencjalne wydłużenie rynkowej żywotności produktu, skrócenie czasu rozwoju urządzenia, zmniejszenie kosztów i ryzyka.

"Variscite z przyjemnością wykorzystuje swój wczesny dostęp do procesorów aplikacyjnych NXP, wprowadzając rozwiązanie SoM jednocześnie z wydaniem przez NXP procesora i.MX 91. Nadal wyznaczamy rynkowe standardy w zakresie niezawodności, skalowalności i ceny" - powiedział Ofer Austerlitz, wiceprezes ds. rozwoju biznesu i sprzedaży w Variscite. "Dzięki VAR-SOM-MX91 jesteśmy w stanie dostarczyć rozwiązanie dla projektów wrażliwych na koszty z bogatą łącznością i skalowalnością w ramach naszej rodziny pin2pin".


Dostępność i trwałość

Oczekuje się, że zestawy ewaluacyjne będą dostępne jeszcze w tym roku i zostaną wydane jednocześnie z procesorem NXP i.MX 91. VAR-SOM-MX91 jest częścią długoterminowego planu związanego z długą dostępnością rozwiązań Variscite. Producent zapewni co najmniej 15-lat możliwości zakupu i wsparcia dla tego modułu.

Polecane

pixelpixelpixelpixel