Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Moduły SMART : Moc AI od Quectela dla Twojego urządzenia

2024-06-11
Moduły SMART : Moc AI od Quectela dla Twojego urządzenia

W dzisiejszych czasach moduły komunikacyjne są fundamentem IoT, zapewniając niezawodną łączność między urządzeniami a siecią. Na rynku dostępne są różnorodne moduły 4G, 5G i LPWA, wyspecjalizowane w konkretnych zadaniach, jednak ich jednozadaniowość może być ograniczeniem. Aby sprostać tym wyzwaniom, Quectel opracował moduły SMART, które integrują moc obliczeniową, łączność, system operacyjny i pamięć masową w jednym kompaktowym urządzeniu. To idealne rozwiązanie dla nowoczesnych aplikacji IoT, umożliwiając szybszy rozwój produktów, redukcję komponentów i zmniejszenie rozmiarów urządzeń.

Moduły Smart

Technologiczne Serce Modułów SMART

Moduły SMART to zaawansowane jednostki obliczeniowe i komunikacyjne, dostępne w różnych rozmiarach kompatybilnych pin-to-pin dla różnych regionów. Łączą sprzęt i oprogramowanie, co pozwala na elastyczne dostosowanie do specyficznych potrzeb użytkowników. Dzięki współpracy z Qualcomm Technologies Inc., moduły SMART od Quectel oferują zaawansowaną moc obliczeniową, niezawodną łączność oraz wysoki poziom bezpieczeństwa. Technologia Edge Intelligence umożliwia szybkie przetwarzanie danych w miejscu ich zbierania, skracając czas reakcji i zmniejszając obciążenie sieci. Edge Intelligence łączy sztuczną inteligencję z przetwarzaniem brzegowym, co jest niezbędne w nowoczesnych systemach IoT.


Praktyczne Zastosowania Modułów SMART

Moduły te znajdują szerokie zastosowanie w różnych sektorach, takich jak przemysł, handel detaliczny i automatyzacja. W przemyśle pozwalają na precyzyjne monitorowanie zasobów i zapewniają bezpieczeństwo pracy, minimalizując ryzyko kolizji z maszynami. W handlu detalicznym umożliwiają analizę koszyków zakupowych, personalizację rekomendacji oraz poprawę doświadczeń klientów. Przykładem jest współpraca z firmą Dareesoft, która wykorzystuje moduły Quectela w AI Road Analyzer do analizy dróg w czasie rzeczywistym. Model SG865W, oparty na chipsecie Qualcomm QCS8250, jest stosowany w produktach Dareesoft dostępnych w Korei Południowej, Japonii, Tajlandii oraz Stanach Zjednoczonych.Moduł Smart aplikacje

Przewaga na Rynku

Wszechstronność modułów SMART eliminuje konieczność projektowania wielu oddzielnych bloków funkcyjnych, co przyspiesza rozwój produktów i obniża koszty. Umożliwia to szybsze wprowadzanie produktów na rynek oraz upraszcza procesy logistyczne. Moduły te mogą być wykorzystywane w analityce biznesowej, automatyzacji przemysłowej, handlu detalicznym oraz inteligentnych systemach operacyjnych. Przykłady zastosowań obejmują analizę rynku i personalizację klientów w analityce biznesowej, zapewnienie jakości i integrację czujników w automatyzacji przemysłowej, kasy samoobsługowe i inteligentne wózki w handlu detalicznym, konserwację predykcyjną, zarządzanie energią i zapasami w inteligencji operacyjnej oraz bezpieczeństwo pracowników i zapobieganie kradzieżom dzięki kamerom.Moduł Smart SC200 aplikacje

Przykładowe Modele

  • SG865W - Wykorzystuje chipset Qualcomm QCS8250, oferując ośmiordzeniowy procesor Kryo 585, Adreno 650 GPU, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.1 oraz technologię 2×2 Wi-Fi MIMO. Idealny do wideokonferencji, streamingu, gier, robotyki, dronów, AR/VR oraz inteligentnego handlu detalicznego i bezpieczeństwa.
  • SG885G - Doskonały dla zastosowań przemysłowych dzięki wysokiej mocy obliczeniowej.
  • SG560D - Idealny do zastosowań w sieci 5G.
  • SC200R, SC200E, SC206E - Zapewniają dużą funkcjonalność w przystępnej cenie i krótkim czasie realizacji, idealne do mniej wymagających warunków.
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2024

Polecane

Quectel SC206E-EM 2+32 - moduł Smart

Quectel SC206E-EM 2+32 - moduł Smart

439,51 zł brutto
Quectel SC200E-EM 2+32 - moduł Smart

Quectel SC200E-EM 2+32 - moduł Smart

430,64 zł brutto
Quectel SG865W-WF 8+64 - moduł Smart

Quectel SG865W-WF 8+64 - moduł Smart

1 879,33 zł brutto
Quectel SG560D-EU 4+64 - moduł Smart

Quectel SG560D-EU 4+64 - moduł Smart

1 688,02 zł brutto
Quectel SC200R-EM 1+8 - moduł Smart

Quectel SC200R-EM 1+8 - moduł Smart

304,66 zł brutto
Quectel SG885G-WF 8+128 - moduł Smart

Quectel SG885G-WF 8+128 - moduł Smart

3 495,57 zł brutto
pixelpixelpixelpixel