Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

LC76G – innowacyjny moduł GNSS marki Quectel!

2024-04-15
LC76G – innowacyjny moduł GNSS marki Quectel!
LC76G to moduł odbiornika GNSS (Global Navigation Satellite System) typu Single-Band, dedykowany do aplikacji wymagających jak najniższego poboru energii. Stworzony przez Quectel, producenta o silnej pozycji na rynku, wykorzystuje wiele systemów nawigacyjnych takich jak GPS, QZSS, GLONASS, Galileo oraz BDS, co pozwala na wysoką precyzję namierzania. Dodatkowo jego pracę wspierają m.in. takie technologie jak ALP czy funkcja EASY™.

Energooszczędne rozwiązania

To, co wyróżnia LC76 na tle konkurencji, to jego wyjątkowo niskie zużycie prądu. Dzięki zastosowaniu trybu ALP (Active Low Power) konsumpcja energii następuje w trzech fazach. Pierwsza z nich wykorzystuje pełną moc w krótkim czasie, stopniowo przechodząc w kolejnych fazach do mniejszego zużycia, co przekłada się na dłuższą żywotność baterii. Za szczególną konkurencyjnością modułu LC76G w wersji PB stoi pobór prądu na poziomie 15mA w trybach Aquisition i Tracking, a także 13μA w trybie Backup. Na dalszą korzyść urządzenia przemawiają również niewielkie rozmiary – 9,7 x 10,1 mm, korzystanie z pamięci Flash oraz wspieranie aż trzech portów – UART, I2C oraz SPI. LC76G został również zaprojektowany tak, aby był kompatybilny z modułami Quectel L76 i L76-LB, umożliwiając płynną migrację między nimi.


zastosowania modułu LC76G

Nowe możliwości dla konsumentów

Wdrożenie na rynek produktu energooszczędnego przy jednoczesnym zapewnieniu precyzyjnej lokalizacji jest szczególnie wartościowe, zwłaszcza w sytuacjach gdy wymiana baterii lub akumulatora jest trudna bądź kosztowna. LC76G idealnie odnajduje się np. w obszarze logistyki i monitoringu przesyłek, jak również w systemach odbioru odpadów. Zaimplementowanie metod z rynku Internetu Rzeczy do sprawdzania stanu napełnienia koszy w mieście powoduje znaczące obniżenie kosztów. Firmy, zamiast odbierać wszystkie kosze na śmieci niezależnie od ich stanu zapełnienia, dzięki zastosowaniu GNSS i technologii komunikacji bezprzewodowej, mogą opróżniać tylko zapełnione kosze, dzięki czemu oszczędzają na transporcie. W innych obszarach LC76G może posłużyć w celu śledzenia zwierząt hodowlanych bądź też ochrony zagrożonych gatunków. Śledzenie GPS zwierząt pozwala badaczom na pozyskanie więcej materiałów do analizy i umożliwia szybką reakcje w razie zgonu zwierząt. Warto wspomnieć, że w przypadku drapieżników zmiana trackera nie będzie tak prosta, dlatego w tym obszarze tak ważne jest urządzenie o długiej żywotności baterii.


Funkcja EASY™

Moduł GNSS może napotkać trudności w bardziej wymagających warunkach. GNSS wymaga ciągłego odbierania bezpośredniego sygnału z satelity, co może prowadzić do zakłóceń w przypadku, gdy urządzenie znajduje się w mieście bądź wewnątrz budynku. Jednocześnie, poszukiwanie sygnału to etap wysokiego poboru energii i szczytowego zużycia baterii. Dlatego Quectel postanowił wyjść naprzeciw problemom i do nowego modułu zaimplementował funkcję EASY™ (Embedded Assist System). Moduł oblicza i prognozuje pozycje orbity przy jednoczesnym magazynowaniu tych informacji w pamięci wewnętrznej. Takie rozwiązanie powoduje znaczące skrócenie czasu ustalania pozycji orbity, a co za tym idzie zmniejszenie zużycia baterii.


LC76G GNSS Module Introduction

Polecane

Quectel LC76G (PB) - moduł GNSS Darmowe próbki

Quectel LC76G (PB) - moduł GNSS

27,79 zł brutto
pixelpixelpixelpixel