Wytrzymała pamięć SSD o przemysłowym zakresie temperatur

2019-07-25

Globalny lider w dziedzinie pamięci przemysłowej, firma Apacer, posiada szeroką ofertę komponentów do różnych zastosowań. Jednym z nowszych rozwiązań tego producenta jest pamięć SV250 SSD, wykonana w technologii 3D TLC. Produkt ten łączy zarówno wysoką wydajność, jak i odporność na działanie szkodliwych warunków.

Linia 3D TLC SV250 SSD powstała we współpracy z firmą Toshiba i obejmuje nośniki o pojemności od 30GB do 960GB. Pamięci te mogą przejść do 3000 cykli P/E oraz pracują z prędkością 560MB/s (odczyt) i 520MB/s (zapis). Istotnym atutem nośników z serii 3D TLC SV250 SSD jest możliwość pracy w szerokim, przemysłowym zakresie temperatur, które sięgają od -40 do 85 stopni Celsjusza. Produkty te gwarantują szybkie i niezawodne działanie, co w szczególności sprawdzi się w takich aplikacjach, jak automatyka przemysłowa, monitoring czy edge computing.

Apacer przyłożył szczególną uwagę do stabilności działania produktów z linii SV250 i zaimplementował specjalne algorytmy LDPC (Low Density Parity Check), ECC oraz DataRAID. Ponadto, pamięci te mogą także pracować w trybie oszczędzania energii oraz obsługują takie technologie, jak S.M.A.R.T i Trim. Przed uszkodzeniem danych w wyniku utraty zasilania chroni system DataDefender.

Producent pamięci postawił także na bezpieczeństwo informacji, zawartych na nośniku. Modele z serii SV250 samoistnie szyfrują dane, zgodnie ze standardem TCG Opal 2.0, który działa w oparciu o szyfrowanie AES.

Rodzina 3D TLC SV250 SSD obejmuje warianty: 2.5”, M.2 2280, and M.2 2242.

Check the internet connection