VisionSOM-8Mmini – nowy SOM firmy SoMLabs

2020-09-10

Polski producent komputerów embedded - firma SoMLabs – wprowadziła do sprzedaży kolejny moduł SoM (System-on Module) o nazwie VisionSOM-8Mmini. Jest to nowoczesny komputer multimedialny wyposażony w bogato wyposażony mikroprocesor i.MX8Mmini, dzięki czemu sprawdzi się on w szczególnie wymagających aplikacjach.

Nowy moduł SoM (System-on Module) o nazwie VisionSOM-8Mmini to nowoczesny komputer multimedialny wyposażony w bogato wyposażony mikroprocesor i.MX8Mmini, energooszczędną pamięć LPDDR4 o pojemności do 4 GB i 32-bitowej magistrali danych, pamięć Flash eMMC o pojemności do 32 GB i opcjonalny moduł WiFi/BLE5.2. Podobnie do pozostałych SOM-ów z rodziny VisionSOM, także VisionSOM-8Mmini wyposażono w moduł radiowy 1DX firmy Murata, którego jedną z zalet jest udokumentowana precertyfikacja RED. Producent modułu VisionSOM-8Mmini przewidział możliwość zastąpienia lutowanej pamięci eMMC kartą MicroSD. Mikroprocesor i.MX8Mmini zastosowany w modułach VisionSOM-8Mmini ma budowę heterogeniczną i jest wyposażony w cztery rdzenie Cortex-A53 (o maksymalnej częstotliwości taktowania do 1,8 GHz) oraz jeden rdzeń „mikrokontrolerowy” – Cortex-M4F (o częstotliwości taktowania do 400 MHz). Więcej informacji...

Do SoMów, producent przewidział także płytki bazowe Carrier Board oraz dodatkowe akcesoria jak na przykład w pełni kompatybilne wyświetlacze. Zarówno komputery, jak i płytki dostępne są w naszym sklepie internetowym. Kliknij w link, aby zapoznać się z ofertą.

Check the internet connection