Sprężynowe złącze typu terminal block od firmy Degson

2019-03-14

Firma Degson posiada szeroką ofertę komponentów do różnego typu aplikacji. Szczególną pozycję w asortymencie tego producenta stanowią wytrzymałe złącza typu terminal block. Jedną z nowych propozycji w tym zakresie jest złącze DG271V-3,5.

Złącza DG271V-3,5 firmy Degson umożliwiają prosty, beznarzędziowy montaż przewodów. Dzięki temu można znacznie skrócić proces montazu. Uproszczenie komponentu korzystnie wpływa na jego niezawodność, co potem procentuje w trakcie eksploatacji gotowego już projektu. Producent zadbał także o stabilne osadzenie elementów na płytkach PCB i zastosował podwójną stopkę lutowniczą.

Produkt firmy Degson spełnia normę UL na poziomie 300V oraz 10A oraz IEC dla 200V i 17,5A. Zakres średnicy drutu, jaki można zastosować, sięga od 0,2-1,5 mm2. Obudowa złącza została wykonana z tworzywa sztucznego PA66, które spełnia normy ognioodporności UL94V-0, natomiast "motylki" są wykonane ze stali nierdzewnej. Miedziane styki gwarantują dobry przepływ prądu.

DG271V-3,5 to złącze stosowane w takich aplikacjach, jak na przykład energetyka konwencjonalna i odnawialna czy szafy sterownicze lub rozdzielcze.