Seoul Semiconductor Europe przedstawia moduły LED oparte o technologię Wicop

2017-03-20

Monachium,  Niemcy - 2. Marca 2017, Firma Seoul Semiconductor Europe, europejski oddział Seoul Semiconductor Co., Ltd, światowy lider technologii LED, ogłosił dostępność rodziny modułów opartych o diody LED Wicop – diody LED nieposiadające obudowy.

“Zauważyliśmy, moduły LED oparte o nasze innowacyjne technologie, pozwolą naszym klientom łatwiej i szybciej testować i wdrażać nowe rozwiązania, niż miałoby to miejsce jedynie z komponentami” – powiedział Pan Andreas Weisl, CEO Seoul Semiconductor Europe. „Zasoby naszych klientów są ograniczone, co sprawia, że bardziej niż dotychczas potrzebują sprawdzonych i łatwych w obsłudze rozwiązań, aby sprostać oczekiwaniom swoich klientów. Jako dostawca rozwiązań (solution provider), pomagamy im być krok dalej niż konkurencja i szybciej odpowiadać na zapytania ich klientów. Jesteśmy w stanie realizować tego typu usługi bezpośrednio z naszego biura w Monachium.”

Pierwsze moduły przedstawione przez Seoul Semiconductor to moduły z diodami LED Wicop Y19, Y22 oraz Y22P. Diody ułożone są na różnych modułach w różnych konfiguracjach, np. 4 klastry 2 na 2 (w sumie 16 diod LED Y19) dostarczające w sumie 4 650 lumenów. Natomiast z pojedynczej diody Y22 lub Y22P, można uzyskać 1 268 lumenów (4 diody LED dadzą ponad 5000 lumenów). Diody te dostarczają światło w szerokim wahlarzu temperatur barwowych, ale najpopularniejszym jest CCT = 4000K, przy współczynniku odwzorowania barw CRI minimum 70.

Wszystkie moduły są dopasowane do wymagań klientów a także są spójne z wymaganiami określonymi w 15 odsłonie specyfikacji Zhaga, która definiuje lokalizacje diod LED jak i otworów montażowych, także tych pod optykę. Moduły zawierają także konektory, dzięki którym montaż oraz testy modułów przebiegają szybko, sprawnie i solidnie. Moduły współpracują ze standardowymi, jak i z dedykowanymi optykami od firmy LEDIL, z którą Seoul Semiconductor zacieśnia współpracę.

Diody LED Wicop osiągają obecnie sprawność do 210lm/W przy prądzie przewodzenia 350mA. Są doskonałym rozwiązaniem do zastosowań zewnętrznych, gdzie liczą się przede wszystkim wysoka sprawność oraz wytrzymałość końcowego produktu. Sprawdzą się zatem znakomicie w oświetleniu budynków, stadionów, w oprawach ulicznych, tunelowych, ale także w oprawach przeznaczonych do przemysłu (fabryki, magazyny) gdzie czas zwrotu z inwestycji jest nie mniej ważny od wytrzymałości rozwiązania.


Duża ilość światła z bardzo małej powierzchni sprawia, że diody Wicop idealnie nadają się też tam, gdzie ilość miejsca na źródło światła jest bardzo ograniczona, na przykład w oprawach awaryjnych.

Jest to możliwe z uwagi na technologię Flip-Chip, dzięki czemu diody LED Wicop nie posiadają obudów, a cała powierzchnia diody (możnaby niemal rzec: objętość) emituje światło. Każda dioda LED Wicop to właściwie sam chip pokryty fosforem. Dzięki temu transfer ciepła z chipu do podłoża odbywa się bez przeszkód, najszybszą możliwą drogą – jedynie przez spoiwo lutownicze. Dzięki temu diody LED Wicop mogą długo pracować w warunkach, których nie wytrzymają konwencjonalne diody LED.

Przedstawiane moduły LED dostępne są u dystrybutorów firmy Seoul Semiconductor jak i bezpośrednio. Jeśli będzie taka potrzeba, Seoul Semiconductor może także przygotować rozwiązania pod zamówienie, w pełni dopasowując się do wszelkich wymagań klienta.