RAKWireless - producent rozwiązań transmisyjnych do aplikacji Internet-of-Things

2020-01-17

W naszej ofercie zagościł kolejny dostawca nowoczesnych rozwiązań z dziedziny transmisji bezprzewodowej – firma RAKWireless, która zajmuje się produkcją komponentów bazowych oraz gotowych rozwiązań do bezprzewodowej transmisji danych. Producent bazuje na technologiach LoRa i LoRaWAN, które sprawdzają się w przesyłaniu małych pakietów danych na bardzo dalekie odleglości, przy zachowaniu niskiego poboru energii urządzenia.

Asortyment firmy RAKWireless obejmuje szeroki wybór bazowych komponentów oraz gotowych rozwiązań, pośród których znajdują się zewnętrzne i wewnętrzne gatewaye oraz koncentratory LoRa, moduły LoRa czy płytki ewaluacyjne. Ponadto, oferta firmy obemuje również gotowe routery, płytki NB-IoT, sterowniki PLC i wiele więcej produktów.

Mocne strony producenta:

  • Wieloletnie doświadczenie w branży
  • Wsparcie dla najnowszych technologii (np.LoRa, LoRaWAN, NB-IoT, LTE, Amazon Alexa)
  • Szeroki wybór rozwiązań (od modułów i bram dostępowych LoRa, przez moduły NB-IoT, po sterowniki PLC)
  • Współpraca największymi, globalnymi partnerami (np. Apple, Amazon, Microsoft)

RAKWireless oferuje zarówno gotowe koncentratory LoRa, jak i moduły koncentratora, dzięki którym można rozszerzyć gotowe aplikacje (np. komputery embedded). Pierwsze z nich występują w różnych wariantach, gdzie niektóre mogą być stosowane w aplikacjach zewnętrznych jak i wewnątrz budynków. Warto przy tym dodać, iż oprócz łączności LoRa, wybrane gateway’e obsługują również standard lokalizacyjny GPS i/lub technologię LTE, a niemal każdy z nich występuje w zestawie z niezbędnym osprzętem. Co się z kolei tyczy modułów koncentratorów, to są dostępne w różnych standardach, w tym dostosowane do współpracy z Raspberry Pi.

Wszystkie krańcowe moduły LoRa charakteryzują się bardzo niskim poborem energii elektrycznej, co sprawia, że oparte na nich urządzenia mogą pracować na standardowej baterii nawet przez długie lata. Do bardziej zaawansowanych aplikacji RAKWireless przygotował również moduły obsługujące nie tylko standard LoRa, lecz również BLE w wersji 5.0. Niezależnie od modelu, każdy z nich posiada odpowiedni zestaw ewaluacyjny.

Ponadto, RAKWireless posiada szereg akcesoriów, takich jak adaptery ePCIe do USB, debugery czy anteny. Producent ten oferuje również komponenty niezwiązane z transmisją LoRa (np. moduły i płytki rozszerzeń NB-IoT/LTE-CATM1 lub kontrolery PLC) czy gotowe urządzenia (np. trackery, czujniki środowiskowe lub routery). Dzięki tak kompleksowej ofercie, rozwiązania RAKWireless mogą sprostać wymaganiom wielu różnych aplikacji.

Sprawdź produkty RAKWireless dostępne w naszej ofercie i wybierz rozwiązanie dla siebie!

Koncentratory LoRa

Moduły LoRa

Zestawy EVB LoRa

Płytki rozszerzeń

Gotowe rozwiązania LoRa

Akcesoria LoRa

Check the internet connection