Quectel wyróżnia się pokaźną ofertą w dziedzinie Narrowband-IoT!

2018-05-14

Quectel Wireless Solutions postępuje o krok dalej w dziedzinie komponentów IoT, wprowadzając na rynek moduł BC66. Produkt ten jest niezwykle wydajny, a przy tym wyróżnia się niskim zapotrzebowaniem na energię elektryczną oraz bardzo małym rozmiarem.

Wielozakresowy moduł BC66 jest podobną konstrukcją do Quectel BC68, który także jest przeznaczony do stosowania w sektorze NarrowBand-IoT. BC66, tak jak jego siostrzany wariant, charakteryzuje się wysoką wydajnością, a co więcej ma do niego zbliżone wymiary: szerokość 17,7mm, długość 15,8mm, grubość 2mm. Przemyślany sposób montażu oraz obudowa LCC powodują, że model BC66 można wykorzystać w konstrukcjach urządzeń o ograniczonych wymiarach.

Quectel BC66 został opracowany w taki sposób, aby był kompatybilny z modułem GSM/GPRS Quectel M66. Zunifikowana i elastyczna platforma daje zatem możliwość migracji ze starych technologii do rozwiązań typu NB-IoT. Moduł BC66, w porównaniu z BC68, obsługuje więcej częstotliwości, ma większą ilość interfejsów oraz obsługuje inne protokoły. Producent zadbał o obsługę technologii OneNET Cloud, interfejsów USB, I2C, ADC, GPIO, SPI, I2S, UART, SIM czy protokołów typu UDP, TCP, CoAP, czy LWM2M. Istotną różnicą jest także szerszy zakres napięcia, przy którym może pracować model BC66 (2.1V~3.63V, 3.3V).

Niewielkie rozmiary i bardzo niski pobór mocy powodują, że moduł Quectel BC66 można z powodzeniem stosować w aplikacjach z dziedziny IoT, takich jak smart metering, smart home, smart city czy bezpieczeństwo i monitoring.

Kluczowe cechy:

  • Niewielki rozmiar: szerokość 17,7mm, długość 15,8mm, grubość 2mm
  • Obudowa LCC
  • Niskie zapotrzebowanie na energię elektryczną
  • Szeroki zakres obsługiwanych częstotliwości B1/B2/B3/B5/B8/B12/B13/B17/B18/B19/B20/B25/B26/B28/B66
  • Obsługa wielu zewnętrznych interfejsów: USB, I2C, ADC, GPIO, SPI, I2S, UART, SIM
  • Kompatybilność wsteczna z rozwiązaniami GSM/GPRS firmy Quectel
  • Wbudowane protokoły sieciowe