Quectel - solidne moduły w doskonałych cenach

Moduły

Quectel

Quectel to chiński producent modułów w wersjach OEM do obsługi transmisji bezprzewodowej. Jest to uznana firma, która w dziedzinie przemysłowych modemów M2M OEM zajmuje pierwsze miejsce w kategorii ilości sprzedanych modułów na rynku chińskim. Rozwiązania tej firmy są stosowane w aplikacjach takich firm, jak Ingenico, Honeywell czy Siemens.

Produkowane przez Quectela moduły GSM/GPRS są przystosowane do pracy w czterech pasmach (850/900/1800/1900 MHz), przystosowano do obsługi danych GPRS,EDGE,HSDPA i LTE. Moduły oferowane przez firmę Quectel są zgodne mechanicznie i elektrycznie ze standardami przemysłowymi, co pozwala na ich wygodne stosowanie jako rozwiązań alternatywnych dla obecnie popularnych na rynku. Komponenty te zapewniają niezbędną w aplikacjach m2m niezawodność i stabilność działania, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej do obecnych na rynku modułów ceny.


Przegląd

Blisko 100 projektów w Polsce jest już w fazie produkcyjnej i są to aplikacje alarmowe, szeroko pojętego monitoringu GPS, smart meteringu (woda, gaz, ciepło, energia), czy telemetrii maszyn vending'owych. Oprócz wspomnianych, klienci wykorzystują rozwiązania Quectela do bardzo wymagających rozwiązań jak np. radiostacje wojskowe, urządzenia medyczne ratujące życie (teleEKG), pagery bankowe z szyfrowaniem, telemetria lokomotyw.

Pełne wsparcie techniczne FAE w Polsce daje możliwość rozwiązywania problemów online, pomocy technicznej na miejscu u klienta, udostępnienie schematów referencyjnych, sprawdzenie projektu pod kątem zaleceń producenta (dla układów zasilania, antenowych, sygnałowych czy software), czy pomoc w certyfikacji urządzeń.

Zarówno liczba naszych projektów, jak i dokonania Quectela na świecie dają nam 100% pewności, że są to rozwiązania sprawdzone, bardzo stabilne od strony technicznej jak i biznesowej, absolutnie nieodstające funkcjonalnie od modemów europejskich producentów, a jednocześnie generujące bardzo duże oszczędności w koszcie urządzeń.


Obsługiwane technologie:

5G LPWA eCall QuecOpen DTMF QAudio


Sprawdź teraz! Zestawy ewaluacyjne, jak i moduły są dostępne w magazynie, zatem zamówienia realizowane są w błyskawicznym tempie. Nie czekaj, zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz komponenty do swojego projektu!