Poznaj technologię LoRaWAN z Soyter Components - Q&A


Q&A

Podczas naszego webinaru, poświęconego standardowi LoRaWAN i integracji rozwiązań transmisyjnych, poruszyliśmy niezbędne kwestie, związane z tematem. Aby udzielić możliwie jak najbardziej wyczerpujących wskazówek, nasz specjalista odpowiedział także na kilka pytań po od uczestników. Wszystkie zagadnienia, na które zabrakło czasu w trakcie spotkania, znajdą Państwo na tej stronie. Nagranie z webinaru znajduje się na dole strony.


Pytania i odpowiedzi:

Czy prezentowane koncentratory współpracują z urządzeniami innych firm?

Koncentratory RAK Wireless wspierają standard LoRaWAN do wersji 1.0.2 włącznie. Dzięki temu wszystkie urządzenia poprawnie obsługujące ten protokół powinny być z nimi kompatybilne. W drugą stronę, również moduły RAK Wireless powinny poprawnie działać w sieciach opartych o koncentratory innych producentów.


W jaki sposób można "dopisać" własne aplikacje w mikrokontrolerze modułów RAK Wireless? Gdzie można znaleźć przykład w jaki sposób to zrobić?

Do rozwijania własnych aplikacji rekomendujemy moduły RAK4260 oraz RAK4600. Z jednej strony możliwe jest skorzystanie z przykładów zamieszczonych na Github RAK Wireless: Link do Github

Z drugiej strony można kierować się wsparciem dedykowanym do mikroprocesorów Microchip ATSAMR34J18B dla RAK4260 oraz Nordic nRF52832 dla RAK4600. Do zaprogramowania modułów potrzebny jest interfejs SWD.


Czy koncentratory RAK Wireless działają z VPN (wirtualna sieć prywatna) do nadzoru?

Możliwe jest zdefiniowanie z poziomu wbudowanego systemu Web Management Platform rozwiązania poprzez usługę „Dynamic DNS” oraz „OpenVPN”. Więcej informacji tutaj: Link do informacji o systemie

Możliwe jest również zdefiniowanie własnego serwisu obsługujących takie połączenie, wymaga ono natomiast modyfikacji w systemie OpenWrt.


Masz wątpliwości? Chcesz raz jeszcze zajrzeć do naszego webinaru? Nie ma problemu!