
Q&A
Podczas naszego webinaru, poświęconego standardowi LoRaWAN i integracji rozwiązań transmisyjnych, poruszyliśmy niezbędne kwestie, związane z tematem. Aby udzielić możliwie jak najbardziej wyczerpujących wskazówek, nasz specjalista odpowiedział także na kilka pytań po od uczestników. Wszystkie zagadnienia, na które zabrakło czasu w trakcie spotkania, znajdą Państwo na tej stronie. Nagranie z webinaru znajduje się na dole strony.
Pytania i odpowiedzi:
Czy prezentowane koncentratory współpracują z urządzeniami innych firm?
Koncentratory RAK Wireless wspierają standard LoRaWAN do wersji 1.0.2 włącznie. Dzięki temu wszystkie urządzenia poprawnie obsługujące ten protokół powinny być z nimi kompatybilne. W drugą stronę, również moduły RAK Wireless powinny poprawnie działać w sieciach opartych o koncentratory innych producentów.
W jaki sposób można "dopisać" własne aplikacje w mikrokontrolerze modułów RAK Wireless? Gdzie można znaleźć przykład w jaki sposób to zrobić?
Do rozwijania własnych aplikacji rekomendujemy moduły RAK4260 oraz RAK4600. Z jednej strony możliwe jest skorzystanie z przykładów zamieszczonych na Github RAK Wireless: Link do Github
Z drugiej strony można kierować się wsparciem dedykowanym do mikroprocesorów Microchip ATSAMR34J18B dla RAK4260 oraz Nordic nRF52832 dla RAK4600. Do zaprogramowania modułów potrzebny jest interfejs SWD.
Czy koncentratory RAK Wireless działają z VPN (wirtualna sieć prywatna) do nadzoru?
Możliwe jest zdefiniowanie z poziomu wbudowanego systemu Web Management Platform rozwiązania poprzez usługę „Dynamic DNS” oraz „OpenVPN”. Więcej informacji tutaj: Link do informacji o systemie
Możliwe jest również zdefiniowanie własnego serwisu obsługujących takie połączenie, wymaga ono natomiast modyfikacji w systemie OpenWrt.