Poznaj nowy programowalny kontroler z funkcją Wifi/BLE!

2021-06-01

WS1102 to najnowszy produkt firmy Tibbo, doświadczonego dostawcy kontrolerów szeregowych do przemysłowych zastosowań. Rozwiązanie tego tajwańskiego producenta oferuje nie tylko obsługę uniwersalnych portów RS232/422/485, lecz także bezprzewodową łączność Wi-Fi oraz Bluetooth Low Energy.

Podobnie jak inne produkty z linii DS110x, nowy kontroler został wyposażony w aplikację Serial-over-IP (Sol), która zapewnia mu kompatybilność ze standardami TDST oraz Virtual Serial Port Driver (VSPD).

Dzięki intuicyjnej aplikacji mobilnej Sol Companion, która umożliwia ustawienie urządzenia za pomocą smartfona i łączności Bluetooth, funkcjonalność kontrolera idzie w parze z prostotą jego konfiguracji oraz analizy działania.

Produkt firmy Tibbo jest w pełni programowalny, co czyni go dobrą propozycją do krańcowych zastosowań z dziedziny IoT. WS1102 bazuje na module WM2000, który został opracowany z myślą o zastosowaniach chmurowych oraz IIoT. Poza obsługą Wi-Fi (802.11a/b/g/n, 2.4GHz/5GHz) i BLE 4.2, nowy kontroler może pomieścić dwie aplikacje BASIC/C, wspiera aktualizacje OTA, bezprzewodowe debugowanie oraz technologię TLS1.2. Zgodność z tą ostatnią umożliwia kontrolerowi komunikację z chmurami Microsoft Azure, Amazon Web Services (AWS) czy Google Cloud.