Pobieranie danych w tempie 1.2 Gbps dzięki niewielkiemu modułowi firmy Quectel!

2018-11-15

Firma Quectel, to lider w dziedzinie produkcji komponentów do komunikacji bezprzewodowej. Oferta dostawcy obejmuje moduły IoT, nawigacyjne (GNSS) i komunikacyjne (GPRS/UMTS/LTE). Jednym z najnowszych produktów firmy Quectel jest moduł transmisyjny EG18.

Quectel EG18 to superszybki moduł LTE, który obsługuje łączność LTE kategorii 18. Dzięki temu, jest to jeden z pierwszych komponentów tego typu, które umożliwiają przesyłanie danych z prędkością 1.2 Gbps (downlink) oraz 150 Mbps (uplink). Moduł jest dostosowany do wymagań aplikacji M2M na rynku IoT oraz może pracować w zakresie temperatur od -40 do 85 stopni Celsjusza.

Produkt ten bazuje na chipsecie SDX20 firmy Qualcomm i jest w pełni kompatybilny ze specyfikacją 3GPP R12. Ponadto, obsługuje on takie technologie, jak 256QAM, MIMO (wiele połączeń w tym samym czasie) czy agregacja nośników. EG18 obsługuje także technologię lokalizacyjną Qualcomm IZat Gen8C Lite (obsługa GPS, GLONASS, BeiDou, Galileo i QZSS). Zintegrowane systemy GNSS rozwijają potencjał produktu i pozwalają uprościć aplikację, ograniczając ilość komponentów.

Moduł firmy Quectel sprawdzi się w takich zastosowaniach, jak przemysłowe routery wysokiej prędkości, transmisja materiałów multimedialnych w rozdzielczości 4K oraz podobnych aplikacjach, które wymagają połączenia sieciowego o wysokiej przepustowości i niskich opóźnieniach.