Pamięci firmy Apacer do aplikacji opartych na procesorach ARM/RISC

2019-02-21

Apacer to doświadczony producent pamięci, przeznaczonych zarówno na rynek konsumencki, jak i przemysłowy. Szeroka oferta firmy obejmuje między innymi komponenty do aplikacji typu IoT, która ostatnimi czasy sukcesywnie zyskuje na znaczeniu. Kolejną propozycją firmy Apacer dla tego sektora jest nowa pamięć 32-bit DDR4 SODIMM.

Technologia ARM/RISC znajdują zastosowanie w coraz to szerszej gamie aplikacji. Jej ogromnym atutem jest wysoka wydajność podzespołów, która w połączeniu z relatywnie niskim poborem mocy czyni ją idealnym rozwiązaniem nie tylko dla urządzeń mobilnych czy branży automotive, lecz także Internet-of-Things. Nowe kości pamięci firmy Apacer zostały opracowane pod kątem właśnie tej technologii.

Aplikacje embedded posiadają zazwyczaj zintegrowaną pamięć, co ogranicza możliwości danego projektu. Kości 32-bit DDR4 SODIMM tajwańskiego producenta są kompatybilne z technologią ARM/RISC oraz RISC-V i dają możliwość rozbudowy potencjału aplikacji, zachowując przy tym odpowiedni poziom poboru mocy. Elastyczność w zakresie używanej pamięci umożliwia wykorzystanie konkretnego projektu również w bardziej wymagającej aplikacji.

Przemysłowa pamięć 32-bit DDR4 SODIMM firmy Apacer może być z powodzeniem stosowana w branży automotive, automatyce budynkowej i przemysłowej, serwerach i aplikacjach sieciowych lub urządzeniach z pogranicza, jak na przykład bramy dostępowe („Edge devices”). Produkt ten może pracować z napięciem na poziomie 1.2V, posiada trzy warianty taktowania: 2133/2400/2666MHz oraz tyle samo wersji pojemnościowych: 2GB, 4GB oraz 8GB. Szeroki zakres temperatury pracy sprawia, że pamięć ta może być bez obaw stosowany w przemysłowych aplikacjach.