Nowe moduły komunikacyjne firmy Espressif

2020-03-12

Espressif, jako dostawca wysokiej klasy rozwiązań transmisyjnych, posiada szerokie portfolio produktowe. Jednym z najnowszych komponentów tej firmy jest SoC ESP32-S2, który charakteryzuje się bardzo korzystną relacją ceny do oferowanej funkcjonalności. Producent poszedł za ciosem i zaprezentował moduły, oparte na tym chipie.

Produkty Espressif znajdują zastosowanie w szerokiej gamie aplikacji, w tym pośród urządzeń przeznaczonych do aplikacji IoT. Mając na uwadze dynamiczny rozwój tego, jak również wielu innych sektorów, producent nieustannie pracuje nad rozwiązaniami, które możliwie jak najlepiej zaspokoją aktualne potrzeby rynku.

Do najnowszych komponentów producenta należą m.in.:

Produkty te bazują na SoC ESP32-S2, który charakteryzuje się niskim poborem mocy i rozbudowaną funkcjonalnością, przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Moduły występują w wersji ze zintegrowaną anteną na PCB lub gniazdem antenowym IPEX, a ponadto mogą się między sobą różnić ilością pamięci SPI Flash (8MB lub 4MB) oraz posiadają 2MB PSRAM w WROVER.

Co więcej, Espressif zadbał także odpowiednie zestawy rozwojowe do swoich najnowszych modułów:

Wszystkie te i wiele innych produktów firmy Espressif dostępne są w naszej ofercie, w sklepie internetowym lub na zamówienie.