Nowe czujniki środowiskowe firmy Tibbo

2019-01-03

Tibbo, producent specjalistycznych komponentów elektronicznych, posiada szeroką ofertę komponentów do aplikacji przemysłowych. Obok kontrolerów i wielu innych rozwiązań z dziedziny IoT, firma ta posiada także serię czujników środowiskowych, które mogą mierzyć między innymi takie wartości, jak temperatura czy wilgotność powietrza.

Nowe czujniki tajwańskiego producenta zostały opracowane pod kątem działania w interfejsie RS485. Standard komunikacyjny, zgodnie z którym komunikują się pomiędzy sobą sondy, to protokół Modbus RTU. Na chwilę obecną Tibbo oferuje cztery rodzaje czujników. Oprócz wariantów do mierzenia temperatury i wilgotności powietrza, należy także wspomnieć o akcelerometrach oraz czujnikach natężenia światła.

Połączenie poszczególnych komponentów następuje za pomocą pary kabli, które dostarczają zasilanie oraz oba przewody komunikacyjne interfejsu RS485. Czujniki typu Bus mogą być zasilane ze źródeł o napięciu 5V lub 12V. Dzięki temu, nie ma obaw o problemy w razie spadku napięcia w instalacji.

Niewielkie wymiary czujników (40x36 mm) oraz przemyślany design powodują, że są to estetyczne komponenty, które można stabilnie osadzić na ścianie lub innych powierzchniach.