Nowa, niezawodna pamięć firmy Apacer

2018-10-23

Dynamiczny rozwój nowoczesnego przemysłu spowodował, że coraz więcej ekstremalnych aplikacji wykazuje zapotrzebowanie na zaawansowane komponenty elektroniczne. W odpowiedzi na rosnący popyt, firma Apacer, która przoduje w produkcji pamięci przemysłowej, zaprezentowała wytrzymałą pamięć XR-DIMM.

Pamięć XR-DIMM to solidny produkt, który posiada innowacyjne złącze typu Board-To-Board o 300 pinach. Rozwiązanie to daje możliwość bezpiecznego osadzenia elementu w płycie bazowej, co z kolei gwarantuje stabilną transmisję danych pomiędzy elementami, niezależnie od warunków. Co więcej, złącze tego typu niweluje problem z ewentualną modernizacją bądź ograniczoną wydajnością. XR-DIMM daje możliwość szybkiej wymiany kości pamięci.

Produkt firmy Apacer został także odpowiednio wzmocniony, dzięki czemu jest on dużo odporniejszy na działanie ekstremalnych temperatur oraz drgań, w stosunku do standardowych pamięci. Wbudowany czujnik ciepła skutecznie zapobiega przegrzaniu komponentu, natomiast specjalna powłoka działaniu czynników zewnętrznych (kurz, wilgotność).

To nowoczesne rozwiązanie doskonale wpisuje się między innymi w potrzeby rynku Automotive (IoV – Internet of Vehicle czy autonomiczne pojazdy). Ponadto, pamięć XR-DIMM znajduje zastosowanie także w takich sektorach, jak lotnictwo czy inteligentne aplikacje logistyczne.

Kluczowe cechy:

  • Certyfikacja MIL-STD-810
  • Certyfikacja ANSI/VITA 47-2005
  • Kompatybilność ze specyfikacją DDR4 2133/2400
  • Wsparcie dla systemu kodowania korekcyjnego ECC
  • Dostępne warianty: 8 GB i 16 GB