News

18 czerwca odbył się nasz webinar, poświęcony standardowi LoRaWAN oraz integracji komponentów transmisyjnych z komputerami System on Module. Nasz specjalista przybliżył specyfikę produktów firmy Rak Wireless i SoMLabs.

Z dumą informujemy, iż nasza współpraca z firmą RAK Wireless weszła na nowy poziom. Staliśmy się wyłącznym oficjalnym dystrybutorem rozwiązań transmisyjnych tego producenta.

SoMLabs jest producentem rozwiązań typu embedded, który rozszerzył swoją linię produktową o nowe komputery typu System-on-Module oraz kompatybilne z nimi płytki bazowe. Dotychczas, firma ta bazowała w swoich SoMach na rozwiązaniach firmy NXP, lecz obecnie w jej ofercie znajdują się również produkty oparte o inną architekturę.

Obudowy hermetyczne, o wysokiej klasie szczelności, mogą mieć problem z kondensacją pary wodnej wewnątrz nich. Zjawisko pojawia się przede wszystkim w obudowach stosowanych na zewnątrz i wynika z różnicy ciśnień wewnątrz i poza obudową. Sposobem na rozwiązanie tego kłopotu są specjalne zawory kompensacyjne i wentylowane dławnice.

Espressif, jako dostawca wysokiej klasy rozwiązań transmisyjnych, posiada szerokie portfolio produktowe. Jednym z najnowszych komponentów tej firmy jest SoC ESP32-S2, który charakteryzuje się bardzo korzystną relacją ceny do oferowanej funkcjonalności. Producent poszedł za ciosem i zaprezentował moduły, oparte na tym chipie.

Apacer, jako jeden z wiodących dostawców pamięci do zastosowań konsumenckich oraz przemysłowych, posiada szerokie portfolio różnego rodzaju komponentów. Producent ten stawia na ciągły rozwój, dzięki czemu posiada rozwiązania do najnowszych technologii. Jednym z takich produktów są przemysłowe moduły RAM DDR4 o wielkości 32GB.

Pflitsch jest producentem najwyższej klasy dławnic kablowych, sprawdzających się w każdych, nawet najtrudniejszych warunkach środowiskowych. Ten niemiecki dostawca podąża za najnowszymi trendami w przemyśle, dzięki czemu może zaoferować różne, nawet bardzo nietypowe rozwiązania. Jednym z nich są dławnice z serii UniDicht, które charakteryzują się bardzo długim gwintem.

Flexa jest jednym z wiodących producentów osprzętu do ochrony kabli, którego rozwiązania są stosowane w szerokiej gamie aplikacji przemysłowych. Fundamentem oferty niemieckiego dostawcy są plastikowe, metalowe, jak i stalowe rury osłonowe. Jedną z nowości w tym zakresie są peszle HG-CU-F, które charakteryzują się zwiększoną odpornością na promieniowanie EMC.

Espressif, jako jeden z największych producentów komponentów do transmisji bezprzewodowej, posiada szeroki wybór rozwiązań, które bazują wyłącznie na najnowszych standardach oraz technologiach. Ciągły rozwój umożliwił firmie usprawnienie łączność Bluetooth jej flagowego SoC – ESP32, dzięki czemu otrzymał on wyższy stopień certyfikacji.

W naszej ofercie zagościł kolejny dostawca nowoczesnych rozwiązań z dziedziny transmisji bezprzewodowej – firma RAKWireless, która zajmuje się produkcją komponentów bazowych oraz gotowych rozwiązań do bezprzewodowej transmisji danych. Producent bazuje na technologiach LoRa i LoRaWAN, które sprawdzają się w przesyłaniu małych pakietów danych na bardzo dalekie odleglości, przy zachowaniu niskiego poboru energii urządzenia.

Check the internet connection