News

SoMLabs to producent rozwiązań typu Embedded. Jego oferta obejmuje komputery System-on-Module, oparte na nich zestawy rozwojowy oraz kompatybilne płytki bazowe. Jednym z nowszych rozwiązań firmy SoMLabs jest komputer VisionSOM-RT.

Anderson Power Product to firma o ugruntowanej pozycji na rynku złącz wysokoprądowych. Szeroka oferta producenta obejmuje komponenty do różnego typu aplikacji. Wśród nich niedawno zagościły złącza z serii SB Smart, opracowane z myślą o nowych, inteligentnych rozwiązań.

Espressif posiada rozległą ofertę komponentów transmisyjnych do szerokiej gamy aplikacji. Wysoka wydajność, przy zachowaniu niskiego poboru energii, to jeden z atutów rozwiązań tego producenta. Jednym z nowych produktów, który doskonale wpisuje się w tę zasadę, jest SoC ESP32-S2.

Apacer należy do czołówki producentów pamięci, przeznaczonych zarówno na rynek konsumencki jak i przemysłowy. Szeroka gama rozwiązań jest w stanie sprostać wymaganiom wielu, w tym bardzo zaawansowanym aplikacjom. Jednym z nowych produktów firmy Apacer są moduły DDR4, przystosowane do stosowania w przemyśle.

16 maja w Warszawie odbyła się kolejna edycja konferencji Evertiq Expo, wcześniej znanej jako TEC Conference. Wydarzenie to skupia szerokie spektrum specjalistów, producentów, montażystów i dystrybutorów komponentów elektronicznych z rynku lokalnego oraz globalnego. Podobnie, jak w zeszłym roku, także i teraz wzięliśmy udział w tym wydarzeniu.

Z biegiem lat aplikacje przemysłowe stają się coraz bardziej rozbudowane, zyskując skomplikowane układy elektroniczne oraz możliwość komunikacji bezprzewodowej. Następstwem tego procesu jest rosnące zagrożenie promieniowaniem elektromagnetycznym. W odpowiedzi na potrzeby rynku, firma Pflitsch zaprezentowała koryta kablowe EMC-Trunking.

Pflitsch posiada szeroką ofertę komponentów z dziedziny osprzętu kablowego. Obok wytrzymałych i przemyślanych koryt kablowych, firma ta zajmuję się także produkcją wysokiej jakości dławnic. Pośród nich znajdują się potrójne, rozpinane dławnice Uni Flange.

Polski producent plastikowych obudów firma Kradex posiada szeroka ofertę rozwiązań do różnych aplikacji. Kradex oferuje solidne obudowy, wykonane z tworzywa sztucznego ABS oraz PC. Jednym z najnowszych rozwiązań tej firmy jest seria hermetycznych obudów ZP.

Firma Khatod posiada szeroki wybór rozwiązań optycznych do oświetlenia typu LED. Obok takich serii, jak na przykład Superlinea(która jest przeznaczona do długich, liniowych systemów oświetlenia wewnątrz budynków), włoski producent ma również mniejsze soczewki. Pośród nich znajduje się seria Nactus SMALL.

FTDI posiada szeroki asortyment układów elektronicznych, między innymi do aplikacji embedded. Jedną z gałęzi asortymentowych tego producenta są kontrolery graficzne. Pośród nowszych rozwiązań tego typu znajdują się układy BT815 oraz BT816, które charakteryzuje rozbudowana funkcjonalność.