Aktualności

W odpowiedzi na wzrost znaczenia transmisji danych w przemyśle, firma Apacer, która jest jednym z czołowych producentów pamięci, zaprezentowała miniaturową pamięć Micro SSD, wykonaną w technologii 3D NAND. SV170-µSSD jest przełomowym produktem, ponieważ integruje w jednym, niewielkim chipie zarówno kontroler, jak i pamięć flash.

Funkcjonalność systemu Amazon FreeRTOS została rozszerzona o Bluetooth-Low-Energy. Dzięki temu projektanci zyskują możliwość tworzenia zupełnie nowych aplikacji w oparciu o energooszczędne urządzenia, obsługujące komunikację WiFi oraz BLE.

W warunkach przemysłowych możliwość szybkiego montażu oraz niższe koszty robią różnicę niezależnie od typu aplikacji. Nowe rozwiązanie, zaproponowane przez firmę Ilme, umożliwia osiągnięcie tych dwóch punktów. Tym niepozornym produktem jest adapter PCB, który umożliwia łączenie złącz przemysłowych z płytkami.

CML Microcircuits, producent komponentów do systemów telekomunikacyjnych, prezentuje nowy kodek dźwiękowy, dedykowany telefonii oraz transmisji głosu w urządzeniach typu Smart. CMX655D to przykład ewolucji rozwiązań komunikacyjnych, gdyż łączy bardzo niski pobór mocy przy rozbudowanej funkcjonalności.

Południowokoreański producent diod LED, firma Seoul Semiconductor Co Ltd, potwierdza, że jego najnowsza seria diod LED Horticultural czyni go jedynym producentem LED-ów, który jest w stanie dostarczyć projektantom oświetlenia kompletny wybór źródeł światła.

Firma Quectel, to lider w dziedzinie produkcji komponentów do komunikacji bezprzewodowej. Oferta dostawcy obejmuje moduły IoT, nawigacyjne (GNSS) i komunikacyjne (GPRS/UMTS/LTE). Jednym z najnowszych produktów firmy Quectel jest moduł transmisyjny EG18.

Firma Degson posiada bogatą ofertę złącz typu terminal block. Komponenty tego producenta cieszą się uznaniem, gdyż sprawdzają się w najbardziej wymagających aplikacjach przemysłowych. Asortyment dostawcy obejmuje wiele typów komponentów, a między innymi złącza przeznaczone na szynę DIN.

Dynamiczny rozwój sektora IoT powoduje, że coraz szersze grono producentów prezentuje swoje propozycje dla tego typu aplikacji. Jedną z takich firm jest dostawca wysokiej jakości obudów na szynę DIN, duńska firma Bernic.

Espressif – uznany producent specjalistycznych komponentów do transmisji bezprzewodowej WiFi i Bluetooth – zapowiada zmiany w swojej gamie produktowej.

Dynamiczny rozwój nowoczesnego przemysłu spowodował, że coraz więcej ekstremalnych aplikacji wykazuje zapotrzebowanie na zaawansowane komponenty elektroniczne. W odpowiedzi na rosnący popyt, firma Apacer, która przoduje w produkcji pamięci przemysłowej, zaprezentowała wytrzymałą pamięć XR-DIMM.