Nawigacyjny moduł GNSS Dual-Band od firmy Quectel

2019-07-18

Podczas targów MWC Shanghai 2019, lider na rynku komunikacji bezprzewodowej oraz komponentów nawigacyjnych – firma Quectel Wireless Solutions – zaprezentowała nowy, jeszcze dokładniejszy moduł GNSS – LC79D, który działa w trybie Dual-Band.

Moduł Quectel LC79D należy do rodziny rozwiązań typu GNSS i może pracować w dwóch zakresach: L1 oraz L5 (L1 i L5 dla technologii GPS, Galileo i QZSS, L1 dla GLONASS i BeiDou oraz L5 dla IRNSS). W porównaniu z konwencjonalnymi modułami, które obsługują jedynie pasmo L1, produkt firmy Quectel może odbierać sygnał z większej ilości nadajników, co przekłada się na precyzję w określaniu położenia także w wymagających warunkach miejskich.

LC79D posiada także wbudowane LNA oraz technologię Multi-Tone Active Interference, co poprawia czułość odbiornika oraz skutecznie przeciwdziała zakłóceniom w trudnym terenie. Do obsługiwanych interfejsów należy między innymi UART oraz SPI.

Do innych atutów modułu należą jego niewielkie rozmiary (10.1mm×9.7mm×2.4mm), niski pobór energii oraz wysoka wydajność. Dzięki temu, LC79D sprawdza się w aplikacjach z dziedziny automotive, tracking oraz aplikacje sharingowe (np. carsharing czy bike-sharing).