Miniaturowa pamięć 3D NAND SSD od firmy Apacer do aplikacji przemysłowych

2018-12-12

W odpowiedzi na wzrost znaczenia transmisji danych w przemyśle, firma Apacer, która jest jednym z czołowych producentów pamięci, zaprezentowała miniaturową pamięć Micro SSD, wykonaną w technologii 3D NAND. SV170-µSSD jest przełomowym produktem, ponieważ integruje w jednym, niewielkim chipie zarówno kontroler, jak i pamięć flash.

Dynamiczny rozwój rynku elektroniki, a w szczególności sektora Big data, spowodowała, że projektanci firmy Apacer zdecydowali się na wdrożenie technologii 3D NAND, która przełamywała ograniczenia aplikacji opartych na 2D NAND. Nowe rozwiązanie przełożyło się zarówno na wzrost prędkości, pojemności oraz wytrzymałości komponentów. Pamięć SV170-µSSD jest dostępna w różnej wielkości od 30 do 120 GB.

Zastosowanie rozwiązania typu SiP (System-in-Package), czyli umieszczenia kontrolera oraz pamięci 3D NAND w jednym chipie, produkt charakteryzuje się niewielkimi wymiarami: 16 x 20 x 1,4 mm. Maksymalna prędkość odczytu komponentu sięga 560 MB/s, natomiast prędkość zapisu może sięgać 460 MB/s. Pamięć obsługuje interfejs SATA III 6Gb/s oraz posiada certyfikat MIL-STD810G. Producent zadbał także o odpowiedni firmware, który znacznie wydłuża czas życia komponentu.

Produkt firmy Apacer, poza wysoką wydajnością, charakteryzuje się także odpornością na wstrząsy, działanie ciepła oraz energooszczędnością, dzięki czemu sprawdzi się on w automatyce budynkowej, aplikacjach militarnych oraz smart automotive.