Komponenty do zadań specjalnych – Ilme E-Xtreme

2018-02-08

Ilme - włoski producent komponentów elektromechanicznych posiada szeroką ofertę rozwiązań w tej dziedzinie. Obok standardowych rozwiązań, asortyment firmy obejmuje także wysoko wyspecjalizowane produkty, dostosowane do pracy w niezwykle trudnych warunkach. Pośród nich znajduje się seria obudów do złącz przemysłowych E-Xtreme.

Wszędzie tam, gdzie urządzenia są narażone na bardzo szkodliwe czynniki środowiskowe, stosowanie typowych rozwiązań jest tylko pozorną oszczędnością. Potem przed użytkownikiem zaczynają się piętrzyć problemy - mniej odporne komponenty muszą być częściej wymieniane, trzeba pokrywać koszty pracy techników, natomiast serwisowane urządzenie jest wyłączone z eksploatacji co przynosi kolejne, najbardziej dotkliwe koszty.

Złącze E-Xtreme jest wykonane z lakierowanego proszkowo aluminium oraz tytanu. Jego powłoka powstaje przy użyciu strumienia plazmowego, zaś uszczelki są silikonowe. Dzięki temu złącze ma niezrównaną odporność na korozję, bardzo niskie temperatury, agresywne substancje chemiczne (wytrzymują nawet 3000 godzin w warunkach mgły solnej). Złącze jest niezwykle szczelne, a jego montaż jest łatwy i stabilny.

Dzięki tym cechom, obudowa E-Xtreme doskonale sprawdzi się w podwoziu, na dachach, w układzie hamulcowym czy systemie klimatyzacji w pojazdach (pociągi, tramwaje, pojazdy komunalne). Ponadto, produkt ten idealnie nadaje się dla przemysłu stoczniowego, petrochemicznego, wydobywczego czy energetycznego - na przykład na platformach wiertniczych, w rafineriach lub turbinach wiatrowych.

Ilme E-Xtreme to niespotykana dotąd trwałość i funkcjonalność, która zapewnia użytkownikom wygodę i spokój.