Integracja zestawu SoMLabs VisionSTK-8Mmini w obudowie BoCube

2020-11-20

Soyter Components posiada doświadczenie nie tylko w dystrybucji komponentów elektronicznych i elektromechanicznych, lecz również ich integracji. Naszą wiedzę zbudowaliśmy w oparciu o wiele różnych projektów, zrealizowanych z użyciem najlepszych komponentów, globalnych dostawców. Tym razem chcemy pochwalić się integracją zestawu startowego VisionSTK-8Mmini firmy SomLabs z obudową Bopli.

W naszej ostatniej integracji zdecydowaliśmy się na umieszczenie popularnej i bardzo wydajnej elektroniki w postaci stosunkowo uniwersalnego zestawu startowego VisionSTK-8Mmini firmy SomLabs i wyświetlacza TFT LCD dedykowanego do tego rozwiązania. Zastosowana płytka posiada szereg wyprowadzeń i interfejsów (np. Ethernet, USB, MIPI-CSI, MIPI-DSI), a ponadto umożliwia podpięcie rozszerzeń zgodnych z Raspberry Pi dzięki 40-pinowemu złączu szpilkowemu.

Soyter BoCube iMX8

Do zestawu dołączono komputer typu SoM - VisionSOM-8Mmini – bazujący na architekturze i.MX8 (Quad core ARM Cortex-A53 + Cortex-M4), wyposażony w 2 GB pamięci RAM, 8 GB eMMC. Jednostka ta charakteryzuje się wysoką wydajnością oraz wieloma funkcjami (np. Vivante GC320, Vivante GC NanoUltra/OpenGL ES2.0, VPU), co sprawia że radzi sobie w wielu wymagających aplikacjach.

Zastosowany wyświetlacz, o przekątnej 7”, posiada rozdzielczość 1280x720 i komunikuje się z elektroniką za pomocą interfejsu MIPI. Produkt ten zapewnia wysoką jakość wyświetlanego obrazu.

Soyter i.MX8 BoCube

Całość umieściliśmy w obudowie BoCube firmy Bopla, która wykonana jest z tworzywa sztucznego ABS i łączy aspekty wizualne z wysoką wytrzymałością. Wybrany wariant zapewnia odpowiednią ilość przestrzeni do zainstalowania dodatkowego osprzętu oraz ma wewnątrz płytę montażową. Co więcej, obudowy z serii BoCube występują w różnych opcjach kolorystycznych i rozmiarowych, a ponadto są dostosowane do połączenia z wyświetlaczami. Jest to idealne rozwiązanie do prototypu, jak również budowy urządzenia końcowego.

Soyter BoCube VisionCB-STK8Mmini