Glary pokonuje kolejne bariery w dziedzinie przetwornic prądu

2019-02-04

Trzy lata temu firma Glary Power Technology zaprezentowała przetwornice 125W E32, która była w stanie pracować przez osiem godzin pod pełnym obciążeniem, nie wykazując przy tym oznak przegrzania. W zeszłym roku producent pokonał bariery, które sam uprzednio wyznaczył, wypuszczając nową linię produktów E08, która jest w stanie wytworzyć ponad trzy razy więcej mocy wyjściowej, pracując w ekstremalnych warunkach.

Przetwornice z serii E08 mogą dostarczyć moc wyjściową na poziomie 28V/14A, 12V/33A lub 5V/80A przy zakresach od 18- do 36-Vdc lub 36- do 75-Vdc. Solidna, metalowa obudowa umożliwia pracę komponentu w zakresie temperatur od -60 do 130 stopni Celsjusza przy wydajności na poziomie 94%. Parametry działania przetwornicy mogą sięgać 360W/in3 przy częstotliwości przełączania równej 500KHz.

Adaptacja unikatowej, kontrolnej topologii „Droop Current Sharing” umożliwia przetwornicom E08 bezpośrednie, równoległe połączenie wyjściowych modułów, bez konieczności stosowania dodatkowej szyny nawet w przypadku aplikacji o wyższej mocy. Ponadto, na potrzeby nowej serii specjaliści firmy Glary zaadaptowali autorski obwód szybkiego ograniczania obwodu, który równoważy napięcie i natężenie prądu wyjściowego.

Przetwornice E08 to jedyna seria na rynku, która przy zachowaniu niewielkich rozmiarów, posiada system montażowy na cztery śrubki, miejsce na dodatkowe chłodzenia z kilku różnych stron oraz stosowne zabezpieczenie przed wysoką temperaturą, kurzem oraz wibracjami. Próżniowo nakładany, termoprzewodzący silikon ułatwia transfer ciepła i zapewnia hydrostatyczną równowagę ciśnień wewnątrz obudowy (od 1mBarów do 100Barów). Dzięki temu przetwornica może być z powodzeniem stosowana zarówno głęboko pod wodą, jak i na wysokościach.