Espressif prezentuje nowe moduły WiFi i Dual Band Bluetooth dla anten zewnętrznych

2018-01-05

Espressif to firma, która zajmuje się produkcją zaawansowanych modułów do łączności bezprzewodowej WiFi oraz Bluetooth. Prowadzi ona sukcesywną ekspansję na tych rynkach, prezentując kolejne, ciekawe produkty. Pośród nich znajdują się ESP32-WROOM-32U oraz ESP-WROOM-02U.

Łączność bezprzewodowa stopniowo wypiera swój klasyczny, przewodowy pierwowzór. Owszem, pewne dziedziny pozostaną bez zmian, lecz istnieje szereg nowych możliwości oraz obszarów, które można zagospodarować. Tam, gdzie istnieje szansa na rozwój, pojawia się firma Espressif i jej wyjątkowe moduły, będące częścią wielu rozwiązań, związanych z nowoczesną komunikacją.

Azjatycka firma słynie przede wszystkim z wyjątkowych modułów WiFi oraz Bluetooth. Jednymi z popularniejszych modeli tego producenta są ESP-WROOM-02 i ESP-WROOM-32. Elementy te doczekały się jednak co najmniej tak samo udanych następców. Nie tak dawno Espressif zaprezentował światu moduły ESP32-WROOM-32U oraz ESP-WROOM-02U.

Na wstępie należy zaznaczyć, że nowe produkty są w pełni kompatybilne z poprzednimi, bazują bowiem na tych samych chipsetach, co ich pierwowzory. Największą różnicą jest fakt, że elementy ESP32-WROOM-32U i ESP-WROOM-02U posiadają opcję instalacji zewnętrznej anteny. Będzie to nie lada atut dla wielu odbiorców, gdyż stwarza to zupełnie nowe możliwości aplikacyjne. Przykładowo, umieszczając moduł w obudowie, działającej niczym klatka Faradaya, można wyprowadzić przewód z anteną na zewnątrz, tym samym zapewniając urządzeniu możliwość komunikacji.