Elementy kompensacji ciśnienia do aplikacji szczelnych

2020-03-27

Obudowy hermetyczne, o wysokiej klasie szczelności, mogą mieć problem z kondensacją pary wodnej wewnątrz nich. Zjawisko pojawia się przede wszystkim w obudowach stosowanych na zewnątrz i wynika z różnicy ciśnień wewnątrz i poza obudową. Sposobem na rozwiązanie tego kłopotu są specjalne zawory kompensacyjne i wentylowane dławnice.

Producentem, który posiada szczególnie mocną ofertę elementów kompensacyjnych jest Bimed. Firma, obok swoich standardowych produktów, oferuje również dławnice wentylowane, które łączą w sobie zalety zaworów kompensacyjnych oraz zwykłych przepustów. Komponenty te występują w wersjach z poliamidu lub niklowanego mosiądzu i posiadają hydrofobowe oraz oleofobowe membrany.

Obok specjalnych dławnic, zawory kompensacji ciśnienia są podstawowym sposobem na rozwiązanie problemu koncensacji pary wodnej. Produkty firmy Bimed charakteryzuje klasa szczelności sięgająca IP69K oraz szereg certyfikatów. Zawory kompensacyjne występują, podobnie do dławnic, w dwóch wariantach materiałowych. Niektóre z nich zostały wykonane z poliamidu, natomiast inne z wytrzymałej stali nierdzewnej.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą dławnic i zaworów do kompensacji ciśnienia: Elementy kompensacji ciśnienia