Dławnice kolejowe od firmy Bimed

2019-08-15

Bimed to producent wysokiej klasy osprzętu kablowego. Oferta firmy obejmuje między innymi komponenty do aplikacji ATEX czy Hygenic. Ponadto, dostawca ten oferuje również szereg rozwiązań do kompensacji ciśnienia w obudowach szczelnych. Pośród nowości tego producenta znajdują się dławnice dla przemysłu kolejowego.

Bimed rozszerzył swoją ofertę o różnego typu dławnice, przeznaczone do stosowania na kolei. Nowości otwierają standardowe dławnice z poliamidu, dostępne w rozmiarach od M12 do M40. Każda z opcji rozmiarowych może występować w trzech kolorach RAL 7035, RAL 7001 i RAL 9005. Obok nich, znajdują się dławnice wykonane z mosiądzu, które także występują w rozmiarach od M12 do M40.

Na szczególną uwagę zasługują dławnice EMC 4 o zwiększonej odporności na wibracje i przeznaczone do przewodów ekranowanych. Produkty te są wykonane z mosiądzu, charakteryzują się prostym sposobem montażu przewodu oraz wytrzymałem zabezpieczeniem przed wyrwaniem kabla. Dławnice dostępne w rozmiarach od M12 do M40.

Ostatnią nowością są dławnice typu kompresyjnego, w których producent również położył szczególny nacisk na zabezpieczenie przed wyrwaniem kabla. Te z kolei są dostępne w rozmiarach od M20 do M50.