Degson 9EDG – nowe złącza elektroniczne dla automatyki przemysłowej

2018-07-06

Degson to uznana firma na rynku komponentów elektronicznych. Jej asortyment obejmuje między innymi obudowy plastikowe i aluminiowe, modele na szynę DIN, lecz główną część oferty tej firmy stanowią złącza elektroniczne. Gama tych produktów powiększyła się niedawno o złącza Degson 9EDG.

Degson 9EDG to złącza typu terminal block, które zostały przeznaczone do aplikacji, związanych z automatyką przemysłową. Zastosowany w złączu zacisk klatkowy (cage-clamp technology) oraz system samoblokujący (self-locking technology) gwarantują stabilne osadzenie kabla i wpływają na bezpieczeństwo połączenia. Po instalacji przewodu w złączu, mechanizm blokowania wydaje charakterystyczne kliknięcie, co stanowi praktyczny dodatek.

Równie istotnym atutem złącz 9EDG firmy Degson są ukryte wewnątrz, pokryte złotem kontakty. Dzięki temu, produkt ten zapewnia stabilną transmisję danych. Technologia Fixed-Pin umożliwia z kolei solidne osadzenie komponentu na płytce PCB. Model Degson 9EDG występuje w sześciu wariantach.

Cechy charakterystyczne:

  • System zaciskowy cage-clamp
  • System samoblokujący
  • Kontakty pokryte złotem
  • Technologia Fixed-Pin
  • Sześc wariantów rozmiarowych

9EDG