Espressif ESP8266 - chip Wi-FI

IoT WIFI SoC

Indeks katalogowy: 012858

ESP8266 obsługuje standardy 802.11 b/g/n, ma zintegrowany stos TCP/ IP, 10-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, przełącznik toru radiowego w zakresie nadawania/odbioru, wzmacniacz mocy, LNA, symetryzator RF, układ dopasowania, regulatory zasilania.
  • Czas dostawy: Realizacja do 2 dni
  • Dostawa: od 5,69 USD (Kurier UPS)
5,69 USD brutto / szt, 4,63 USD netto + 23% VAT / szt,
Do przechowalni

Produkty powiązane

Opis

 ESP8266 jest jednym z najmniejszych rozwiązań w branży, integrującym większość niezbędnych elementów wewnątrz struktury. Sprawia to, że projekt pełnego rozwiązania wymaga minimalnej liczby komponentów dodatkowych.

Dzięki możliwości implementacji własnej logiki np. w języku skryptowym LUA i wykorzystaniu wewnętrznego 32-bitowego mikrokontrolera Tensilica L106 Diamond, ESP8266 może stać się kompletnym i samodzielnie działającym rozwiązaniem sieciowym Wi-Fi. Pozwala także na pracę w połączeniu z innym mikrokontrolerem jako rozwiązanie łączności bezprzewodowej wykorzystując jeden z dostępnych na nim popularnych interfejsów (SPI/SDIO/UART/I²C). Układ może działać zarówno jako AP jak i Client, wymagają bardzo niewielkiej ilości elementów dodatkowych (max 10) i pozwalają na budowę sieci Wifi MESH.

ESP8266 obsługuje standardy 802.11 b/g/n, ma zintegrowany stos TCP/ IP, 10-bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, przełącznik toru radiowego w zakresie nadawania/odbioru, wzmacniacz mocy, LNA, symetryzator RF, układ dopasowania, regulatory zasilania, PLL oraz układy zarządzania energią. Wymaga max 10 elementów zewnętrznych do budowy kompletnego rozwiązania radiowego, a także daje możliwość wgrania własnej aplikacji eliminując konieczność zewnętrznego mikrokontroler. Niska cena układu pozwala na jego wykorzystanie jako konkurencyjnego i bogatego w interfejsy procesora aplikacyjnego.

Chip działa na paśmie 2,4 GHz z mocą na wyjściu +20 dBm w trybie 802.11b, wspierając standardy szyfrowania WPA/WPA2. Układ w trybie głębokiego uśpieniu pobiera <10 µA prądu, a czas wybudzenia i wysłania pakietu wynosi <2 ms. Mamy tu do czynienia z bardzo szerokim zakresem temperatur pracy: od -40 aż do 125°C. Napięcie zasilania to 3,0-3,6 V.

Warto wspomnieć, że chip może pracować zarówno jako klient, jak i punkt dostępowy, a także w obu tych trybach jednocześnie (STA/AP/STA+AP). Dodatkowo ma wsparcie dla funkcji Smart Link z urządzeniami pracującymi na systemach mobilnych Android oraz iOS.

Zapytaj o produkt

Koszty dostawy

Kurier UPS : od 5,69 USD
Odbiór osobisty : od 0,00 USD