Tłumaczenie

 

Newsbox

Znane moduły Wi-Fi firmy Espressif właśnie doczekały się kolejnego istotnego aspektu zachęcającego do ich zakupu – świetnie opracowanego przewodnika dla początkujących użytkowników.
Nowy, dynamicznie dostosowujący się do warunków sposób przesyłania danych zapewni lepsze wykorzystanie energii i większą skuteczność transmisji.
Jeśli ktoś nie wierzył w postęp miniaturyzacji, to DART-SD410 stanowi dowód na jego olbrzymie tempo...
Nowe układy z serii CMX będą miały zdolność nadawania w kanale o szerokości 12,5 kHz z szybkością do 9600 bps.
FTDI oferuje układ klasy HID, który zostanie rozpoznany i obsłużony przez większość systemów operacyjnych.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Jesteś tutaj

Transceiver TR-52D dla IQRF w ofercie firmy Soyter

IQRF to opracowana przez czeską formę Microrisc otwarta platforma komunikacji bezprzewodowej, zaprojektowana pod kątem telemetrii, automatyki w inteligentnych budynkach, przemysłu i usług. Podstawowym modułem tej platformy jest transceiver RF o wielkości i interfejsie karty SIM, mający zintegrowany mikrokontroler z własnym systemem operacyjnym i mogący pracować w sieciach IQMESH.
W ofercie firmy Soyter jest już dostępny taki transceiver, oznaczony symbolem TR-52D.

 

Rys.1. Schemat blokowy transceivera TR-52D

 

Sercem modułu jest 8-bitowy mikrokontroler PIC 16LF1938, wyposażony w 16 kB pamięci Flash, 1 kB RAM i 256 B EEPROM. Oprócz niego, transceiver wyposażony jest w zewnętrzny EEPROM (2 kB), stabilizator LDO, modulator FSK, 6 wyprowadzeń wejścia/wyjścia, 2 wejścia przetworników A/C, oraz 2 diody LED. Opcjonalnie dostępne są też: antena PCB i czujnik temperatury.
Moduł pracuje na częstotliwości 868 lub 916 MHz (wybór programowy), dostępne jest wiele kanałów radiowych. Osiągana maksymalna moc emisji to 3,5 mW, co daje zasięg 850 m w wolnej przestrzeni przy użyciu wbudowanej anteny PCB i najniżej szybkości transferu. Ta najniższa szybkość to 1,2 kb/s, górną granicą jest 115 kb/s.
Jeśli chodzi o antenę, w podstawowej wersji modułu (oznaczonej 52D) jest na płytce zostawiony otwór, w który można ją wlutować. Istnieją też dwie inne wersje – ze złączem KON-U.FL-R-SMT do antenowego kabla koncentrycznego (52DC) oraz z anteną zrealizowaną w płytce drukowanej (52DA).

 

Rys.2. Widok zmontowanych płytek TR-52DA (z anteną PCB) i TR-52D (wersja podstawowa)
Rys.2. Widok zmontowanych płytek TR-52DA (z anteną PCB) i TR-52D (wersja podstawowa)

Transceiver TR-52D jest bardzo oszczędny energetycznie. W trybie uśpienia pobiera tylko 1,8 uA prądu, w czasie odbioru (w zależności od trybu pracy) 0,4/13/35 mA, a w czasie nadawania od 14 do 24 mA.
Moduł ma wymiary karty SIM - 25,0 x 14,9 mm (lub 33,6 x 14,9 mm - z anteną na płytce), dzięki czemu do jego instalacji można wykorzystać typowe złącze kart tego typu.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

 

Nazwa użytkownika

Nowości

Minimalizacja i optymalizacja energetyczna to dwie kluczowe kwestie, z którymi mierzą się producenci oświetlenia LED. Poprzez produkty takie jak pakiety Acrich MJT, firma Seoul Semiconductors udowadnia, że jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu na tym polu.
Włoski producent listw zaciskowych, gniazd i złączy wprowadza coraz więcej ulepszeń do swoich produktów.
ESP8089 świetnie sprawdzi się w urządzeniach działających z wykorzystaniem systemów operacyjnych takich jak Linux czy Android.
Czujniki BE-A firmy Panasonic znajdą zastosowanie w laboratoriach, fabrykach a także służbie zdrowia…
Nowe czytniki oferowane przez PROMAG zaprojektowano przede wszystkim z myślą o identyfikacji kierowcy lub pasażera pojazdów użytkowych.