Tłumaczenie

 

Newsbox

Tibbo udostępnia bibliotekę implementującą protokół MQTT w językach BASIC i C.
Organizacja przodująca w implementacji pomysłów z dziedziny Internetu Rzeczy właśnie zaprezentowała nowe SDK do swoich produktów.
Układ ESP8252 wyróżnia się zintegrowaną pamięcią Flash 1 MB, co umożliwia znaczne zmniejszenie rozmiarów PCB.
MC60 może korzystać z trzech dostępnych systemów satelitarnych: GPS, GLONASS i BeiDou.
Układy FT2232H i FT4232H pozwalają na wykorzystanie złącza USB do emulacji wielu znanych protokołów.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Jesteś tutaj

Nowy moduł deweloperski FTDI kompatybilny z Arduino

Firma FTDI wprowadziła na rynek kolejną serię samodzielnych modułów deweloperskich, służących do testowania możliwości platformy EVE, nazwanych VM800P. Są one kompatybilne z platformą Arduino, wyposażone m.in. w kolorowy wyświetlacz LCD z panelem dotykowym, wzmacniacz audio, interfejs USB, złącze kart MicroSD i pozwalają szybko prototypować zaawansowane rozwiązania interfejsowe.

Seria obejmuje trzy modele, różniące się rozmiarami panelu dotykowego TFT: VM800P35A-xx (3.5"), VM800P43A-xx (4.3") i VM800P50A-xx (5.0"). Każdy model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej (BK) i perłowej (PL). Panel jest podświetlany, a płytka ma na wyposażeniu układ służący do sterowania diodami podświetlającymi.

Każdy zestaw ma na pokładzie kluczowy dla systemu EVE układ FT800, obsługujący wyświetlanie, panel dotykowy i odtwarzanie dźwięku, a także interfejs USB-UART FT232R, pozwalający na aktualizację firmware'u. Na wyposażeniu jest też wzmacniacz mocy i głośniczek oraz złącze kart MicroSD, a zestaw dostarczany jest wraz z 4-gigabajtową kartą, na której znaleźć można przykładowe aplikacje. Całość jest sterowana przez wbudowany mikrokontroler ATMEGA328P, pracujący z taktowaniem 16 MHz, który programuje się za pomocą środowiska Arduino IDE. Płytka zasilana jest napięciem 5 V. Dostarczać je można przez USB lub z baterii, która może też służyć do podtrzymywania zegara czasu rzeczywistego.

Moduły VM800P, dzięki złączom Micro MaTch, mogą współpracować z wieloma kartami-córkami i shieldami Arduino, które pozwalają poszerzyć ich możliwości, jeśli chodzi o interfejsy i sterowanie. Karty rozszerzeń będą dostępne za pośrednictwem FTDI, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by projektować je samemu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów FTDI w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Nazwa użytkownika

Nowości

Chiński producent zaprezentował moduł Dual SIM M66-DS o szerokości zaledwie 15,8 mm i długości 17,7 mm. Wymiary te plasują go w ścisłej czołówce urządzeń tego typu w obudowie LCC.
Minimalizacja i optymalizacja energetyczna to dwie kluczowe kwestie, z którymi mierzą się producenci oświetlenia LED. Poprzez produkty takie jak pakiety Acrich MJT, firma Seoul Semiconductors udowadnia, że jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu na tym polu.
Włoski producent listw zaciskowych, gniazd i złączy wprowadza coraz więcej ulepszeń do swoich produktów.
ESP8089 świetnie sprawdzi się w urządzeniach działających z wykorzystaniem systemów operacyjnych takich jak Linux czy Android.