Tłumaczenie

 

Newsbox

Nowe układy z serii CMX będą miały zdolność nadawania w kanale o szerokości 12,5 kHz z szybkością do 9600 bps.
FTDI oferuje układ klasy HID, który zostanie rozpoznany i obsłużony przez większość systemów operacyjnych.
Diody produkowane w technologii PI-LED mogą emitować światło o bardzo szerokim spektrum temperatury barwowej…
Moduły z serii EC25 pobierają dane z sieci czwartej generacji z szybkością do 150 Mbps.
Nowa gotowa brama sieciowa wielokrotnie umożliwia łatwe połączenie sieci IQRF z siecią Ethernet.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: qb988 w include() (linia 1 z /home/klient.dhosting.pl/soyter/www/sites/all/modules/eu-cookie-compliance/theme/eu-cookie-compliance-popup-agreed.tpl.php).

Jesteś tutaj

Nowy moduł deweloperski FTDI kompatybilny z Arduino

Firma FTDI wprowadziła na rynek kolejną serię samodzielnych modułów deweloperskich, służących do testowania możliwości platformy EVE, nazwanych VM800P. Są one kompatybilne z platformą Arduino, wyposażone m.in. w kolorowy wyświetlacz LCD z panelem dotykowym, wzmacniacz audio, interfejs USB, złącze kart MicroSD i pozwalają szybko prototypować zaawansowane rozwiązania interfejsowe.

Seria obejmuje trzy modele, różniące się rozmiarami panelu dotykowego TFT: VM800P35A-xx (3.5"), VM800P43A-xx (4.3") i VM800P50A-xx (5.0"). Każdy model dostępny jest w dwóch wersjach kolorystycznych - czarnej (BK) i perłowej (PL). Panel jest podświetlany, a płytka ma na wyposażeniu układ służący do sterowania diodami podświetlającymi.

Każdy zestaw ma na pokładzie kluczowy dla systemu EVE układ FT800, obsługujący wyświetlanie, panel dotykowy i odtwarzanie dźwięku, a także interfejs USB-UART FT232R, pozwalający na aktualizację firmware'u. Na wyposażeniu jest też wzmacniacz mocy i głośniczek oraz złącze kart MicroSD, a zestaw dostarczany jest wraz z 4-gigabajtową kartą, na której znaleźć można przykładowe aplikacje. Całość jest sterowana przez wbudowany mikrokontroler ATMEGA328P, pracujący z taktowaniem 16 MHz, który programuje się za pomocą środowiska Arduino IDE. Płytka zasilana jest napięciem 5 V. Dostarczać je można przez USB lub z baterii, która może też służyć do podtrzymywania zegara czasu rzeczywistego.

Moduły VM800P, dzięki złączom Micro MaTch, mogą współpracować z wieloma kartami-córkami i shieldami Arduino, które pozwalają poszerzyć ich możliwości, jeśli chodzi o interfejsy i sterowanie. Karty rozszerzeń będą dostępne za pośrednictwem FTDI, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by projektować je samemu.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie producenta.

Dystrybutorem produktów FTDI w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Nazwa użytkownika

Nowości

Czujniki BE-A firmy Panasonic znajdą zastosowanie w laboratoriach, fabrykach a także służbie zdrowia…
Nowe czytniki oferowane przez PROMAG zaprojektowano przede wszystkim z myślą o identyfikacji kierowcy lub pasażera pojazdów użytkowych.
Nowa wersja Acrich MJT 5630D+ dzięki wykorzystaniu technologii MJT pozwoliła ustanowić nowy rekord wydajności świetlnej.
Tensometry z serii FSA są w pełni skalibrowane i są w stanie kompensować wpływ wahania temperatury na wynik pomiaru.
Dzięki zewnętrznemu modułowi, nie najnowsze już urządzenia uzyskały możliwość połączenia z Internetem…