Tłumaczenie

 

Newsbox

Nowe układy z serii CMX będą miały zdolność nadawania w kanale o szerokości 12,5 kHz z szybkością do 9600 bps.
FTDI oferuje układ klasy HID, który zostanie rozpoznany i obsłużony przez większość systemów operacyjnych.
Diody produkowane w technologii PI-LED mogą emitować światło o bardzo szerokim spektrum temperatury barwowej…
Moduły z serii EC25 pobierają dane z sieci czwartej generacji z szybkością do 150 Mbps.
Nowa gotowa brama sieciowa wielokrotnie umożliwia łatwe połączenie sieci IQRF z siecią Ethernet.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: qb988 w include() (linia 1 z /home/klient.dhosting.pl/soyter/www/sites/all/modules/eu-cookie-compliance/theme/eu-cookie-compliance-popup-agreed.tpl.php).

Jesteś tutaj

Platforma IQRF rozwija się dynamicznie

Czeska firma Microrisc, twórca platformy komunikacyjnej IQRF, chcąc popularyzować swoje rozwiązania powołała do życia organizację IQRF Alliance i wprowadza do oferty kilka nowych produktów przeznaczonych do realizacji systemów automatyki budynkowej.
IQRF Alliance rozpoczyna działalność w sierpniu 2013 i ma być organizacją pomagającą firmom chcącym w krótkim czasie integrować w swoich produktach łączność bezprzewodową oraz wspomagającą je w sprzedaży tych produktów. Podstawową korzyścią z członkostwa jest otrzymanie dostępu do opracowanego przez IQRF protokołu DPA, profili sprzętowych urządzeń oraz projektów referencyjnych, a także możliwości uczestnictwa w forum partnerskim i korzystania z pomocy technicznej.
Dzięki tym elementom, firmy przystępujące do IQRF Alliance mogą wyposażyć swoje urządzenia w łączność radiową, nie mając praktycznie żadnego doświadczenia z systemami RF, a nawet z programowaniem w ogóle, bez konieczności zatrudniania kosztownych specjalistów. Poza tym, członkowie zainteresowani zwiększaniem sprzedaży mogą uzyskać certyfikację zgodności z DPA oraz wykorzystać międzynarodową sieć dystrybutorów i przedstawicieli handlowych, a także internetowy sklep organizacji.
DPA (Direct Peripheral Addressing) jest protokołem pozwalającym tworzyć i modyfikować duże sieci przewodowe i bezprzewodowe oraz zarządzać nimi. Wg zapewnień twórców, technologia jest dobrze dopracowana jeśli chodzi o czas pracy na baterii, zasięg, pewność transferu informacji oraz możliwości rozbudowy sieci (do 65000 węzłów) oraz nie wymaga żadnego programowania warstwy sieciowej.
Pierwszym produktem wspierającym plany wejścia przez IQRF na rynki automatyki budynkowej jest zintegrowany czujnik temperatury, oświetlenia i ruchu wyposażony w moduł radiowy TR-54D, nazwany SHD-SE-01, który opisujemy szerzej w tekście dotyczącym zestawu ewaluacyjnego dla tego czujnika. Na wrzesień zapowiadane jest natomiast pojawienie się w ofercie IQRF zasilanej bateryjnie głowicy termostatycznej.
Szczegółowe informacje o IQRF Alliance można znaleźć tu.

Dystrybutorem produktów Microrisc w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Nazwa użytkownika

Nowości

Czujniki BE-A firmy Panasonic znajdą zastosowanie w laboratoriach, fabrykach a także służbie zdrowia…
Nowe czytniki oferowane przez PROMAG zaprojektowano przede wszystkim z myślą o identyfikacji kierowcy lub pasażera pojazdów użytkowych.
Nowa wersja Acrich MJT 5630D+ dzięki wykorzystaniu technologii MJT pozwoliła ustanowić nowy rekord wydajności świetlnej.
Tensometry z serii FSA są w pełni skalibrowane i są w stanie kompensować wpływ wahania temperatury na wynik pomiaru.
Dzięki zewnętrznemu modułowi, nie najnowsze już urządzenia uzyskały możliwość połączenia z Internetem…