Tłumaczenie

 

Newsbox

Organizacja przodująca w implementacji pomysłów z dziedziny Internetu Rzeczy właśnie zaprezentowała nowe SDK do swoich produktów.
Układ ESP8252 wyróżnia się zintegrowaną pamięcią Flash 1 MB, co umożliwia znaczne zmniejszenie rozmiarów PCB.
MC60 może korzystać z trzech dostępnych systemów satelitarnych: GPS, GLONASS i BeiDou.
Układy FT2232H i FT4232H pozwalają na wykorzystanie złącza USB do emulacji wielu znanych protokołów.
liteSOM to „młodszy kolega” znanej płytki chiliSOM, charakteryzujący się energooszczędnością i atrakcyjną ceną.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Jesteś tutaj

Platforma IQRF rozwija się dynamicznie

Czeska firma Microrisc, twórca platformy komunikacyjnej IQRF, chcąc popularyzować swoje rozwiązania powołała do życia organizację IQRF Alliance i wprowadza do oferty kilka nowych produktów przeznaczonych do realizacji systemów automatyki budynkowej.
IQRF Alliance rozpoczyna działalność w sierpniu 2013 i ma być organizacją pomagającą firmom chcącym w krótkim czasie integrować w swoich produktach łączność bezprzewodową oraz wspomagającą je w sprzedaży tych produktów. Podstawową korzyścią z członkostwa jest otrzymanie dostępu do opracowanego przez IQRF protokołu DPA, profili sprzętowych urządzeń oraz projektów referencyjnych, a także możliwości uczestnictwa w forum partnerskim i korzystania z pomocy technicznej.
Dzięki tym elementom, firmy przystępujące do IQRF Alliance mogą wyposażyć swoje urządzenia w łączność radiową, nie mając praktycznie żadnego doświadczenia z systemami RF, a nawet z programowaniem w ogóle, bez konieczności zatrudniania kosztownych specjalistów. Poza tym, członkowie zainteresowani zwiększaniem sprzedaży mogą uzyskać certyfikację zgodności z DPA oraz wykorzystać międzynarodową sieć dystrybutorów i przedstawicieli handlowych, a także internetowy sklep organizacji.
DPA (Direct Peripheral Addressing) jest protokołem pozwalającym tworzyć i modyfikować duże sieci przewodowe i bezprzewodowe oraz zarządzać nimi. Wg zapewnień twórców, technologia jest dobrze dopracowana jeśli chodzi o czas pracy na baterii, zasięg, pewność transferu informacji oraz możliwości rozbudowy sieci (do 65000 węzłów) oraz nie wymaga żadnego programowania warstwy sieciowej.
Pierwszym produktem wspierającym plany wejścia przez IQRF na rynki automatyki budynkowej jest zintegrowany czujnik temperatury, oświetlenia i ruchu wyposażony w moduł radiowy TR-54D, nazwany SHD-SE-01, który opisujemy szerzej w tekście dotyczącym zestawu ewaluacyjnego dla tego czujnika. Na wrzesień zapowiadane jest natomiast pojawienie się w ofercie IQRF zasilanej bateryjnie głowicy termostatycznej.
Szczegółowe informacje o IQRF Alliance można znaleźć tu.

Dystrybutorem produktów Microrisc w Polsce jest firma Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Nazwa użytkownika

Nowości

Chiński producent zaprezentował moduł Dual SIM M66-DS o szerokości zaledwie 15,8 mm i długości 17,7 mm. Wymiary te plasują go w ścisłej czołówce urządzeń tego typu w obudowie LCC.
Minimalizacja i optymalizacja energetyczna to dwie kluczowe kwestie, z którymi mierzą się producenci oświetlenia LED. Poprzez produkty takie jak pakiety Acrich MJT, firma Seoul Semiconductors udowadnia, że jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu na tym polu.
Włoski producent listw zaciskowych, gniazd i złączy wprowadza coraz więcej ulepszeń do swoich produktów.
ESP8089 świetnie sprawdzi się w urządzeniach działających z wykorzystaniem systemów operacyjnych takich jak Linux czy Android.