Tłumaczenie

 

Newsbox

Układ ESP8252 wyróżnia się zintegrowaną pamięcią Flash 1 MB, co umożliwia znaczne zmniejszenie rozmiarów PCB.
MC60 może korzystać z trzech dostępnych systemów satelitarnych: GPS, GLONASS i BeiDou.
Układy FT2232H i FT4232H pozwalają na wykorzystanie złącza USB do emulacji wielu znanych protokołów.
liteSOM to „młodszy kolega” znanej płytki chiliSOM, charakteryzujący się energooszczędnością i atrakcyjną ceną.
Na wniosek klientów BOPLA dodaje do swojej oferty kolejne, większe rozmiary.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Jesteś tutaj

Nowy moduł UMTS/HSPA+ firmy Quectel

Firma Quectel wprowadziła do swojej oferty nowy model modułu radiowego UMTS/HSPA+, osiągający przepływności transmisji do 14.4 Mb/s w łączu w dół i do 5.76 Mb/s w łączu w górę. Moduł, oznaczony symbolem UC20, został zaprojektowany pod kątem zapewnienia użytkownikom globalnej łączności w standardzie HSPA+/WCDMA, ale jest też w pełni kompatybilny wstecz z istniejącymi systemami EDGE i GSM/GPRS.

Moduł UC20 może pracować w czterech pasmach GSM/SPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz) oraz w dwóch UMTS/HSPA+, zależnie od modelu: 900/2100 MHz (UC20-E), 850/1900 MHz (UC20-A). Transmisje HSPA realizuje zgodnie ze standardem w wersji 5/6 (kategoria 6 łącza w górę i 10 łącza w dół), WCDMA zgodnie z Release 99, a GSM – zgodnie z Release 99/4. Jeśli chodzi o EDGE i GPRS, to moduł pracuje jako nadajnik i odbiornik klasy 12 i obsługuje transmisję z wykorzystaniem wielu szczelin.

Gdy mowa o interfejsach, moduł UC20 jest wyposażony w USB 2.0 (High Speed), dwa UART-y, USIM (1.8/3.3 V) oraz obsługę strumienia audio przez PCM i dwa 15-bitowe przetworniki A/C. Sterowniki USB dla urządzenia są obecnie dostępne dla systemów: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, a dla Windows CE5.0/6.0, Linux 2.6x oraz Android 2.3.x /4.0.x są jeszcze opracowywane. Moduł obsługuje protokoły PPP, TCP i UDP, a firma Quectel pracuje też nad wyposażeniem go w obsługę HTTP, FTP, MMS i SMTP.

Wbudowany w UC20 kodek mowy obsługuje tryby HR, FR, EFR oraz AMR i jest wyposażony w funkcje usuwania echa i redukcji szumów. Przepływności transmisji danych zależą od wybranego interfejsu radiowego i wahają się od 14.4 kb/s dla GSM w trybie komutacji łączy, do wspomnianych 14.4 i 5.76 Mb/s przy transmisji HSPA+. Moduł pozwala też  transmitować wiadomości SMS, w trybie punkt-punkt (MO i MT) i broadcastowo, zarówno w formacie tekstowym, jak i PDU. 

Moduł zamknięty jest w obudowie LCC o wymiarach 32 x 29 x 2.5 mm, przeznaczonej do montażu SMD. Zasilany jest napięciem od 3.4 do 4.3 V, a jego typowe zużycie prądu w stanie uśpienia wynosi 3.3 mA. Może pracować w temperaturach od -40 do +80oC.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej modułu.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Nazwa użytkownika

Nowości

Chiński producent zaprezentował moduł Dual SIM M66-DS o szerokości zaledwie 15,8 mm i długości 17,7 mm. Wymiary te plasują go w ścisłej czołówce urządzeń tego typu w obudowie LCC.
Minimalizacja i optymalizacja energetyczna to dwie kluczowe kwestie, z którymi mierzą się producenci oświetlenia LED. Poprzez produkty takie jak pakiety Acrich MJT, firma Seoul Semiconductors udowadnia, że jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu na tym polu.
Włoski producent listw zaciskowych, gniazd i złączy wprowadza coraz więcej ulepszeń do swoich produktów.
ESP8089 świetnie sprawdzi się w urządzeniach działających z wykorzystaniem systemów operacyjnych takich jak Linux czy Android.
Czujniki BE-A firmy Panasonic znajdą zastosowanie w laboratoriach, fabrykach a także służbie zdrowia…