Tłumaczenie

 

Newsbox

Znane moduły Wi-Fi firmy Espressif właśnie doczekały się kolejnego istotnego aspektu zachęcającego do ich zakupu – świetnie opracowanego przewodnika dla początkujących użytkowników.
Nowy, dynamicznie dostosowujący się do warunków sposób przesyłania danych zapewni lepsze wykorzystanie energii i większą skuteczność transmisji.
Jeśli ktoś nie wierzył w postęp miniaturyzacji, to DART-SD410 stanowi dowód na jego olbrzymie tempo...
Nowe układy z serii CMX będą miały zdolność nadawania w kanale o szerokości 12,5 kHz z szybkością do 9600 bps.
FTDI oferuje układ klasy HID, który zostanie rozpoznany i obsłużony przez większość systemów operacyjnych.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Jesteś tutaj

Nowy moduł UMTS/HSPA+ firmy Quectel

Firma Quectel wprowadziła do swojej oferty nowy model modułu radiowego UMTS/HSPA+, osiągający przepływności transmisji do 14.4 Mb/s w łączu w dół i do 5.76 Mb/s w łączu w górę. Moduł, oznaczony symbolem UC20, został zaprojektowany pod kątem zapewnienia użytkownikom globalnej łączności w standardzie HSPA+/WCDMA, ale jest też w pełni kompatybilny wstecz z istniejącymi systemami EDGE i GSM/GPRS.

Moduł UC20 może pracować w czterech pasmach GSM/SPRS/EDGE (850/900/1800/1900 MHz) oraz w dwóch UMTS/HSPA+, zależnie od modelu: 900/2100 MHz (UC20-E), 850/1900 MHz (UC20-A). Transmisje HSPA realizuje zgodnie ze standardem w wersji 5/6 (kategoria 6 łącza w górę i 10 łącza w dół), WCDMA zgodnie z Release 99, a GSM – zgodnie z Release 99/4. Jeśli chodzi o EDGE i GPRS, to moduł pracuje jako nadajnik i odbiornik klasy 12 i obsługuje transmisję z wykorzystaniem wielu szczelin.

Gdy mowa o interfejsach, moduł UC20 jest wyposażony w USB 2.0 (High Speed), dwa UART-y, USIM (1.8/3.3 V) oraz obsługę strumienia audio przez PCM i dwa 15-bitowe przetworniki A/C. Sterowniki USB dla urządzenia są obecnie dostępne dla systemów: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8, a dla Windows CE5.0/6.0, Linux 2.6x oraz Android 2.3.x /4.0.x są jeszcze opracowywane. Moduł obsługuje protokoły PPP, TCP i UDP, a firma Quectel pracuje też nad wyposażeniem go w obsługę HTTP, FTP, MMS i SMTP.

Wbudowany w UC20 kodek mowy obsługuje tryby HR, FR, EFR oraz AMR i jest wyposażony w funkcje usuwania echa i redukcji szumów. Przepływności transmisji danych zależą od wybranego interfejsu radiowego i wahają się od 14.4 kb/s dla GSM w trybie komutacji łączy, do wspomnianych 14.4 i 5.76 Mb/s przy transmisji HSPA+. Moduł pozwala też  transmitować wiadomości SMS, w trybie punkt-punkt (MO i MT) i broadcastowo, zarówno w formacie tekstowym, jak i PDU. 

Moduł zamknięty jest w obudowie LCC o wymiarach 32 x 29 x 2.5 mm, przeznaczonej do montażu SMD. Zasilany jest napięciem od 3.4 do 4.3 V, a jego typowe zużycie prądu w stanie uśpienia wynosi 3.3 mA. Może pracować w temperaturach od -40 do +80oC.

Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie produktowej modułu.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Nazwa użytkownika

Nowości

Włoski producent listw zaciskowych, gniazd i złączy wprowadza coraz więcej ulepszeń do swoich produktów.
ESP8089 świetnie sprawdzi się w urządzeniach działających z wykorzystaniem systemów operacyjnych takich jak Linux czy Android.
Czujniki BE-A firmy Panasonic znajdą zastosowanie w laboratoriach, fabrykach a także służbie zdrowia…
Nowe czytniki oferowane przez PROMAG zaprojektowano przede wszystkim z myślą o identyfikacji kierowcy lub pasażera pojazdów użytkowych.
Nowa wersja Acrich MJT 5630D+ dzięki wykorzystaniu technologii MJT pozwoliła ustanowić nowy rekord wydajności świetlnej.