Tłumaczenie

 

Newsbox

Układ ESP8252 wyróżnia się zintegrowaną pamięcią Flash 1 MB, co umożliwia znaczne zmniejszenie rozmiarów PCB.
MC60 może korzystać z trzech dostępnych systemów satelitarnych: GPS, GLONASS i BeiDou.
Układy FT2232H i FT4232H pozwalają na wykorzystanie złącza USB do emulacji wielu znanych protokołów.
liteSOM to „młodszy kolega” znanej płytki chiliSOM, charakteryzujący się energooszczędnością i atrakcyjną ceną.
Na wniosek klientów BOPLA dodaje do swojej oferty kolejne, większe rozmiary.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Jesteś tutaj

L76 – odbiornik GPS+GLONASS firmy Quectel

Symbolem L76 oznaczony został odbiornik na pasmo L1 wyprodukowany przez firmę Quectel i obsługujący nie tylko GPS, ale też system GLONASS. Wyposażony w 33 kanały śledzenia, 99 kanałów akwizycji i do 210 kanałów PRN może odbierać i śledzić dowolną mieszankę sygnałów z obu tych systemów.
W porównaniu z samym GPS, użycie kombinacji dwóch systemów podwaja liczbę widzianych satelitów, skraca czas pierwszego ustalenia pozycji i zwiększa dokładność określania położenia, zwłaszcza podczas poruszania się po terenach silnie zabudowanych i zaśmieconych elektromagnetycznie. Błąd określania położenia w poziomie nie przekracza 2.5 m CEPP, błąd określania prędkości jest mniejszy niż 0.001 m/s, a przyspieszenia – nie przekracza 0.1 m/s2.
Układ obsługuje standardy DGPS oraz SBAS(WAAS/EGNOS/MSAS/GAGAN) i jest wyposażony w aktywny, wielotonowy reduktor zakłóceń. Czułość odbiornika w czasie śledzenia wynosi -163 dBm, w czasie akwizycji -148 dBm, a podczas reakwizycji -160 dBm.
Odbiornik L76 implementuje zaawansowaną technikę wspomagania (AGPS), nazwaną EASY (Embedded Assist System) oraz sprawdzoną technologię AlwaysLocate służącą zmniejszeniu zużycia energii, a do tego wyposażony jest w funkcję logowania informacji o położeniu do wewnętrznej pamięci flash, nazwaną LOCUS. Pozwala ona zapamiętywać położenie z okresu nawet 16 godzin przy domyślnym interwale 15 sekund, bez żadnych dodatkowych kosztów.
Jeśli chodzi o zużycie energii, to układ zasilany napięciem 3.1 - 4.3 V w czasie akwizycji z obu systemów łącznie pobiera prąd 25 mA, a z samego GPS 21 mA. W czasie śledzenia GPS+GLONASS potrzebuje 18 mA, a z samego GPS 15 mA. Tryby oszczędzania energii pozwalają ograniczyć zużycie prądu do 7 µA (backup) i 500 µA (standby). W czasie korzystania z AlwaysLocate pobierana jest moc 3 mW.
Odbiornik L76 dostępny jest w kompaktowej obudowie o wymiarach zaledwie 10.1 x 9.7 x 2.5 mm. Może pracować z anteną aktywną lub pasywną.
Szczegółów można szukać na stronie produktowej.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Nazwa użytkownika

Nowości

Chiński producent zaprezentował moduł Dual SIM M66-DS o szerokości zaledwie 15,8 mm i długości 17,7 mm. Wymiary te plasują go w ścisłej czołówce urządzeń tego typu w obudowie LCC.
Minimalizacja i optymalizacja energetyczna to dwie kluczowe kwestie, z którymi mierzą się producenci oświetlenia LED. Poprzez produkty takie jak pakiety Acrich MJT, firma Seoul Semiconductors udowadnia, że jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu na tym polu.
Włoski producent listw zaciskowych, gniazd i złączy wprowadza coraz więcej ulepszeń do swoich produktów.
ESP8089 świetnie sprawdzi się w urządzeniach działających z wykorzystaniem systemów operacyjnych takich jak Linux czy Android.
Czujniki BE-A firmy Panasonic znajdą zastosowanie w laboratoriach, fabrykach a także służbie zdrowia…