Tłumaczenie

 

Newsbox

Nowe układy z serii CMX będą miały zdolność nadawania w kanale o szerokości 12,5 kHz z szybkością do 9600 bps.
FTDI oferuje układ klasy HID, który zostanie rozpoznany i obsłużony przez większość systemów operacyjnych.
Diody produkowane w technologii PI-LED mogą emitować światło o bardzo szerokim spektrum temperatury barwowej…
Moduły z serii EC25 pobierają dane z sieci czwartej generacji z szybkością do 150 Mbps.
Nowa gotowa brama sieciowa wielokrotnie umożliwia łatwe połączenie sieci IQRF z siecią Ethernet.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Komunikat o błędzie

Notice: Undefined index: qb988 w include() (linia 1 z /home/klient.dhosting.pl/soyter/www/sites/all/modules/eu-cookie-compliance/theme/eu-cookie-compliance-popup-agreed.tpl.php).

Jesteś tutaj

EVE - scalony kontroler grafiki, paneli dotykowych i dźwięku FTDI

Firma FTDI, chcąc ułatwić proces projektowania i obsługi graficznych interfejsów dotykowych wykorzystujących także sygnały dźwiękowe oraz umożliwić ich realizację nawet na mikrokontrolerach 8-bitowych wprowadza do swojej oferty technologię EVE. Pod skrótem tym, rozwijającym się w Embedded Video Engine, kryje się nowy scalony kontroler do obsługi grafiki, czujników dotykowych i generacji dźwięku, o symbolu FT800.

Nowy układ przeznaczony jest do współpracy z czteroliniowymi panelami TFT i generowania obrazów w standardach QVGA i WQVGA. Pozwala na intuicyjne, obiektowe traktowanie wyświetlanych elementów GUI i eliminację tradycyjnego bufora ramek, dzięki wyświetlaniu linia po linii. Całe sterowanie sprowadza się więc do inicjalizacji obiektów i ich parametrów na niewielkiej liście buforowej i późniejszej manipulacji nimi. Na 8-kilobajtowej liście można przechowywać do 2000 obiektów. Układ ma wbudowaną realizację antyaliasingu oraz ditheringu, który pozwala na obsługę 24-bitowego koloru poprzez interfejs 18-bitowy. 

Kontroler FT800 jest też w 256kB wewnętrznej pamięci obiektów. Jako interfejsy komunikacyjne służą SPI i I2C. Dzięki wyjściu PWM możliwa jest natomiast kontrola jasności wyświetlacza.

Układ FT800 ewidentnie zorientowany jest przede wszystkim na grafikę. Jeśli chodzi o obsługę dźwięku, to wbudowany w nim kontroler audio pozwala na generację sygnałów podobnych do midi oraz odtwarzanie sygnałów PCM. Daje to możliwość „ilustrowania” interfejsu graficznego efektami dźwiękowymi lub realizację prostego odtwarzacza. 

Dzięki współpracy z firmą MikroElektronika, dla kontrolera dostępne są biblioteki pozwalające na wykorzystanie narzędzia Visual TFT, służącego do projektowania interfejsów na sposób podobny do edytorów graficznych i umożliwiającego automatyczną generację kodu z tych projektów.

Układ jest zamknięty w niewielkiej obudowie 48LD QFN, a jego zużycie prądu wynosi typowo 40 mA w trybie aktywnej pracy i spada do mikroamperów w czasie uśpienia. Na chwilę obecną dostępne są próbki, a produkcja masowa ma ruszyć jeszcze w tym roku.

Szczegółowe informacje można znaleźć w broszurze produktowej oraz na stronie firmy MikroElektronika poświęconej Visual TFT.

Więcej informacji: Soyter Sp. z o.o., Klaudyn, ul. Ekologiczna 14/16, 05-080 Izabelin, http://www.soyter.pl.

Nazwa użytkownika

Nowości

Czujniki BE-A firmy Panasonic znajdą zastosowanie w laboratoriach, fabrykach a także służbie zdrowia…
Nowe czytniki oferowane przez PROMAG zaprojektowano przede wszystkim z myślą o identyfikacji kierowcy lub pasażera pojazdów użytkowych.
Nowa wersja Acrich MJT 5630D+ dzięki wykorzystaniu technologii MJT pozwoliła ustanowić nowy rekord wydajności świetlnej.
Tensometry z serii FSA są w pełni skalibrowane i są w stanie kompensować wpływ wahania temperatury na wynik pomiaru.
Dzięki zewnętrznemu modułowi, nie najnowsze już urządzenia uzyskały możliwość połączenia z Internetem…