Tłumaczenie

 

Newsbox

Organizacja przodująca w implementacji pomysłów z dziedziny Internetu Rzeczy właśnie zaprezentowała nowe SDK do swoich produktów.
Układ ESP8252 wyróżnia się zintegrowaną pamięcią Flash 1 MB, co umożliwia znaczne zmniejszenie rozmiarów PCB.
MC60 może korzystać z trzech dostępnych systemów satelitarnych: GPS, GLONASS i BeiDou.
Układy FT2232H i FT4232H pozwalają na wykorzystanie złącza USB do emulacji wielu znanych protokołów.
liteSOM to „młodszy kolega” znanej płytki chiliSOM, charakteryzujący się energooszczędnością i atrakcyjną ceną.

Newsletter

Chcesz otrzymywać informacje o naszych nowościach? Zapisz się na nasz newsletter!

Jesteś tutaj

Quectel

Moduły GSM/GPRS/UMTS i GPS

Firma Quectel jest renomowanym producentem modułów GPS, A-GPS i GSM/GPRS/UMTS w wersjach OEM. Moduły zapewniają niezbędną w aplikacjach m2m niezawodność i stabilność działania, przy jednoczesnym zachowaniu konkurencyjnej do obecnych na rynku modułów ceny.

Odbiorniki GPS produkowane przez firmę Quectel charakteryzują się doskonałymi parametrami użytkowymi, niewielkim poborem mocy, możliwością pracy w rybie A-GPS, mogą także pracować w szerokim zakresie temperatur otoczenia. Odbiorniki GPS firmy Quectel obsługują dwa protokoły wymiany danych: NMEA0183 oraz natywny protokół firmy Quectel o nazwie PMTK. Komunikacja odbiorników z otoczeniem jest możliwa za pomocą interfejsów UART i USB.

Produkowane przez Quectela moduły GSM/GPRS są przystosowane do pracy w czterech pasmach (850/900/1800/1900 MHz), wyposażono je w programowe stosy PPP i TCP/IP. Są przystosowane do obsługi transferu danych GPRS w klasach 8, 10 i 12 (do 85,6 kb/s), obsługują także protokół CSD (transfer danych z prędkością do 14,4 kb/s). Sterowanie pracą modułów jest możliwe za pomocą poleceń AT+, przy czym jednostki centralne modułów są przystosowane do jednoczesnej obsługi do czterech kanałów wymiany danych (zgodnie z GSM07.10).

Moduły oferowane przez firmę Quectel są zgodne mechanicznie i elektrycznie ze standardami przemysłowymi, co pozwala na ich wygodne stosowanie jako rozwiązań alternatywnych dla obecnie popularnych na rynku.

Strona internetowa producenta: http://www.quectel.com

Kategorie produktów: 

Nazwa użytkownika

Nowości

Chiński producent zaprezentował moduł Dual SIM M66-DS o szerokości zaledwie 15,8 mm i długości 17,7 mm. Wymiary te plasują go w ścisłej czołówce urządzeń tego typu w obudowie LCC.
Minimalizacja i optymalizacja energetyczna to dwie kluczowe kwestie, z którymi mierzą się producenci oświetlenia LED. Poprzez produkty takie jak pakiety Acrich MJT, firma Seoul Semiconductors udowadnia, że jest w stanie sprostać każdemu wyzwaniu na tym polu.
Włoski producent listw zaciskowych, gniazd i złączy wprowadza coraz więcej ulepszeń do swoich produktów.
ESP8089 świetnie sprawdzi się w urządzeniach działających z wykorzystaniem systemów operacyjnych takich jak Linux czy Android.
Czujniki BE-A firmy Panasonic znajdą zastosowanie w laboratoriach, fabrykach a także służbie zdrowia…