PLN
EUR
USD
 
English

Aktualności

ESP-WROVER-KIT najnowsza płytka rozwojowa do ESP32 od Espressif

2017-01-05

Espressif zaprezentował dedykowaną do ESP32 płytkę rozwojową ESP-WROVER-KIT. Płytka jest kompatybilna z modułami opartymi o układ ESP32 takimi jak np. ESP-WROOM-32 czy ESP-WROVER (WROOM-32 z dodatkowym chipem 32Mbit pSRAM oraz konektorem anteny). Nowa płytka posiada slot na kartę microSD oraz interfejs LCD, który wspiera wyświetlacze do 3.2 cala połączone przez SPI.

Nowa, rozbudowana wersja Cleo od FTDI

2017-01-04

Zestaw Cleo pozwala na bardzo szybkie prototypowanie urządzeń z ekranami dotykowymi TFT na dedykowanej do tego platformie sprzętowej, która jest ponadto kompatybilna z całą gamą dodatków i rozszerzeń Arduino. Do tej pory dostępna była tylko wersja Cleo35, przeznaczona do pracy z 3,5-calowymi wyświetlaczami. Oprócz obsługi aż 5-calowych ekranów, nowy układ Cleo50 posiada też wiele innych nowości.

Amotech prezentuje nowe anteny NFC i NFMI

2017-01-04

Standardy komunikacji bezprzewodowej bliskiej odległości zyskują coraz większą popularność. Południowokoreański producent właśnie uaktualnił portfolio swoich produktów ze szczególnym uwzględnieniem takiego typu komunikacji.

Zaciski panelowe Euroclamp MPT275 i MPT410 z certyfikatem UL i cUL

2017-01-02

Amerykańskie laboratorium badawcze Underwriter’s Laboratory (w skróce UL) przyznało zaciskom panelowym certyfikaty bezpieczeństwa do pracy z bardzo wysokimi prądami. UL jest rozpoznawanym na całym świecie centrum certyfikacji produktów elektrycznych pod kątem bezpieczeństwa. Kanadyjski oddział laboratorium również przyznaje certyfikaty oznaczane skrótem cUL.

easyRoot 4.0 – łatwa optymalizacja magistral w budynkach

2016-12-21

„easyRoot 4.0 dla Przemysłu 4.0” mówią przedstawiciele firmy PFLITSCH, rozpoczynając tym samym nowy etap w projektowaniu elektryki urządzeń i pomieszczeń przemysłowych. Dzisiejsza praktyka projektowania głównych linii połączeń niestety opiera się w dużej mierze na manualnej pracy w ostatnim etapie budowy pomieszczeń i instalacji urządzeń, co prowadzi do nieoczekiwanych trudności i nieoptymalnego a często też niebezpiecznego poprowadzenia magistrali.

Prezentacja ESP32 Cloud on Chip

2016-12-19

Konferencja prasowa firmy Espressif, chińskiego pioniera rynku IoT, w szanghajskim hotelu Parkyard Hotel, oprócz pokazu możliwości układu ESP32, dała też pole do prezentacji przedstawicielom firm z Espressif współpracujących, dzięki czemu można było wiele dowiedzieć się o sytuacji całej branży.

Tibbo udostępnia serwer OPC

2016-12-15

Open Platform Communication (w skrócie OPC) to cała seria otwartych standardów komunikacji przeznaczonych do pracy w Internecie Rzeczy. Tibbo właśnie oficjalnie wypuściło oprogramowanie stanowiące bramę pomiędzy siecią urządzeń wbudowanych a aplikacjami Windowsowymi.

[REFERENCJA] Rozwiązania IoT Quectela pozwalają zaoszczędzić wodę w Chinach

2016-12-12

Komunikujące się głównie przy pomocy sieci GSM mierniki oparte o układ BC95 mają pomóc w rozwiązaniu środowiskowych problemów chińskiej prowincji Fuzhou. Zasoby wodny pitnej na świecie kurczą się w szybkim tempie i każdy sposób aby je oszczędzić jest dobry. Chiński rząd wdraża program polegający na monitorowaniu zużycia zasobów wody poprzez wykorzystanie inteligentnych mierników, zdolnych do przesyłania informacji o bieżącym stanie poprzez moduł GSM. Jako moduł komunikacyjny w tym projekcie zdecydowano się na innowacyjny produkt firmy Quectel, ze względu na świetne parametry pracy i bardzo niski pobór energii.

Polskie firmy zainteresowane IQRF

2016-12-07

Organizacja IQRF, tworząca technologie Internetu Rzeczy, zorganizowała w październiku 2016 konferencję w Warszawie. Wydarzenie to cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród polskich inżynierów i przedsiębiorców. Spotkanie w stolicy Polski zgromadziło prezentacje przedstawicieli najważniejszych firm zrzeszonych w IQRF Alliance.

Quectel SC20 – inteligentny moduł LTE z Androidem

2016-12-03

Oprócz niezawodnej łączności sieci komórkowych nowy moduł komunikacyjny oferuje także olbrzymie bogactwo innych funkcji SC20 idealnie sprawdzi się jako centralna jednostka zarządzająca nawet bardzo skomplikowanymi urządzeniami w przemysłowym zakresie temperatury.